Ako sa zbaviť hlienov – recepty


Každý sa cíti nedobre s nahromadenými hlienmi v nosnej dutine či hrdle. To môže spôsobiť pocit úzkosti v hrudi, neustály kašeľ a problémy s dýchaním.Nasledujúce recepty vám pomôžu eliminovať hlieny rýchlo, efektívne a lacno.

1. Kurkuma

Aktívna ingrediencia v kurkume je kurkumín, je zodpovedný za väčšinu medicínskych vlastností kurkumy. Bojuje voči baktériám a ak ho skombinujete so soľou, upokojuje infekcie a lieči bolesť hrdla.


Ingrediencie:

- 1 čajová lyžička kurkumy
- ½ čajovej lyžičky soli
- 1 pohár teplej vody

Postup

Pridajte lyžičku kurkumy do pohára teplej vody a taktiež soľ. Zamiešajte. Pite trikrát až štyrikrát do dňa aby ste sa zbavili hlienov a zabránili ďalšiemu nahromadeniu v hrdle.

2. Zázvor

Zázvor je mocný prírodný čistič, je to antihistaminikum so silnými antibakteriálnymi a protivírusovými vlastnosťami ktoré zlepšujú silu imunitného systému a liečia mnoho chorôb.Tento silný koreň taktiež zmierňuje akékoľvek zápchy v dutinách tým, že vysuší hlieny. Ak sa chcete hlienov zbaviť, žujte niekoľko zázvorových kúskov denne alebo vypite tri až štyri poháre zázvorového čaju.

Ingrediencie:

- 6-7 kúskov zázvoru
- 1 čajová lyžička čierneho korenia
- 1 čajová lyžička medu
- 2 poháre vody

Inštrukcie

Zohrejte vodu a akonáhle zovrie, pridajte zázvor a čierne korenie. Zakryte a po minúte znížte teplotu. Nechajte vrieť počas 5 až 7 minút, oceďte a pridajte med až potom ako výraznejšie vychladne.

3. Jablčný ocot

Jablčný ocot reguluje pH hladiny v tele a zabraňuje nadmernej tvorbe hlienov. Pridajte čajovú lyžičku surového, nefiltrovaného jablčného octu do pohára vody, zamiešajte a vypite niekoľkokrát do dňa aby ste sa zbavili hlienov. Ak sa chcete zbaviť zapáleného hrdla, takýto roztok kloktajte.

4. Naparovanie

Naparovanie vám pomôže zbaviť sa hlienov v dutinách a hrdle a tak vás dôkladne vyčistí. Nasleduje okamžité uvoľnenie dutín.

Ingrediencie:

- ½ čajovej lyžičky tymiánu
- ½ čajovej lyžičky vysušeného rozmarínu
- 4-5 pohárov vriacej vody

Postup:

Do hrnca horúcej vody pridajte už spomenuté bylinky, nahnite sa nad hrniec a prikryte sa uterákom aby sa para nedostávala tak ľahko preč. Zopakujte trikrát až štyrikrát do dňa.