Ak milujete banány, tu máte dôvody prečo by ste ich mali milovať aj naďalej

Banán je jeden z tých organických produktov ktoré si môžeme zadovážiť, a je veľmi bohatý na minerály a vitamíny. Vďaka svojím prínosom pre ľudské zdravie, banán je považovaný za super jedlo.


 Vo všeobecnosti by mal banán tvoriť súčasť vašej stravy, nakoľko ponúka mnoho výhod pre vaše zdravie ktoré vám pomôžu v boji proti problémom ako:

  • ranná nevoľnosť
  • slepota
  • cukrovka
  • osteoporóza
  • depresie
  • rakovina obličiek

Je taktiež známe, že banány pomáhajú zlepšovať mozgové funkcie a teda vám pomôžu pri rôznych mentálnych výzvach.

Tu je zoznam výhod pravidelnej konzumácie banánu

1. Zabraňuje stratu kalcia

Banány pomáhajú zabrániť stratu kalcia v tele, a to následne vedie ku lepšej absorpcii minerálov do kostí a zubov, čo ich robí silnejšími.

2. Zlepší vaše mozgové schopnosti

Ako sme už spomenuli, jedenie banánov zlepší funkcie vášho mozgu a teda zlepšia vaše kognitívne a argumentačné schopnosti. Banány sú totižto bohaté na draslík, ktorý je dôležitý pre správnu mozgovú aktivitu.

3. Pomáha zabrániť vzniku rakoviny obličiek

Vďaka zlepšeniu absorpcii kalcia do tela, konzumácia banánu teda zabráni tvorbe obličkových kameňov. Zlepší zdravie zubov a kostí, a taktiež ochráni oči pred makulárnou degeneráciou.

4. Bojuje proti anémii

Banány sú bohaté na železo, teda pomôžu každému v boji proti chudokrvnosti.

5. Podporuje správne trávenie

Banány sú bohaté na diétne vlákniny a tak sú schopné vám pomôcť v boji proti zažívacím ťažkostiam a zápcham regulovaním a normalizovaním motility čriev.6. Reguluje hladiny krvného cukru

Banány pomáhajú regulovať hladiny krvného cukru, teda je prospešný pre ľudí ktorí trpia cukrovkou. Pomáhajú v boji proti depresiám a vo všeobecnosti zlepšujú vašu náladu.7. Chráni proti srdcovým infarktom a mŕtviciam

Ak konzumujete banány pravidelne, je nižšia šanca že dostanete či už srdcový infarkt alebo mŕtvicu, je to z dôvodu že banány sú bohaté na draslík zatiaľ čo nemajú vysoký obsah sodíka.

8. Bojuje proti depresii

Banány sú bohaté na tryptofán. Po konzumácii sa tryptofán transformuje do serotonínu, ten pomáha v regulácii a zlepšení vašej nálady.

9. Proti zápalom

Banány sú bohaté na vitamín B6 ktorý pomáha v boji proti zápalom vašich kĺbov. Taktiež pomáha v boji proti cukrovke typu 2, v tvorbe bielych krviniek a v zosilnení vášho nervového systému.

10. Banány zvýšia vaše energetické hladiny

Ak ste fanúšik workoutov, konzumáciou dvoch banánov pred cvičením vám dodá dostatočnú energiu na plnohodnotný hodinový workout.