Príznaky nedostatku vody vo vašom tele

Všetci sme počuli, že telo je primárne zložené z vody.

 To pravdaže znamená, že potrebujeme piť dostatočné množstvo vody na to, aby sme mohli prežiť, alebo žiť plnohodnotný život. Naše svaly a obličky sú 73% voda, krv je 83% voda, pľúca 90% a mozog až 76%.


 Vodu z tela strácame neustále – od dýchania po potrebu, potenie atď. a preto doplnenie vody je nutné, ba až najhlavnejšou úlohou každého nášho dňa.


V priemere, optimálne množstvo vypitej vody denne pre muža je 3 litre vody čo predstavuje cirka 12 pohárov, a pre ženu 2,2 litrov, teda 9 pohárov.

Príznaky

1. Váš moč je zakalený

Toto je často prvým príznakom, že vaše telo nedostáva dostatočné množstvo vody. Vo všeobecnosti by mal byť moč slabožltým a priesvitným. Ak však človek nepije dostatočné množstvo vody, obličky vylučujú vyššiu koncentráciu odpadov v moči, vrátane mŕtvych krviniek, toxínov, proteínov a iných produktov ktoré museli byť odstránené z nášho tela.

Tmavý moč môžete zažiť z brania doplnkov či potravín, menovite B vitamínu, repy, černíc, špargle atď. Ak pijete dostatočné množstvo vody, neberiete lieky či nejete tú istú stravu (napr. z repy) a váš moč je stále zakalený, je potrebné navštíviť lekára a diagnostikovať príčinu tohto javu!

2. Zníženie moču

Väčšina ľudí močí 6 až 7-krát denne. Ak nepijete dostatočne, telo nebude schopné vymeniť tekutiny v tele. To znamená, že obličky sa budú pokúšať zadržiavať také množstvo vody aké je len možné aby sa zabránilo dehydratácii. Ak potrebujete na malú potrebu menej než 6-krát, snažte sa piť viac vody alebo čajov.

3. Zápcha

Je to práve dehydratácia ktorá môže spôsobiť zápchu, nielen nedostatok vlákniny. Ak vaše telo nie je dostatočne hydratované, vaše telo sa bude pokúšať absorbovať vodu odvšadiaľ kde bude môcť, to sa týka aj vášho hrubého čreva. To teda zabráni správnemu pohybu stolice čo vyvrcholí v zápchu.

4. Vaša pokožka je suchá a vrásky sú viac viditeľné

Mnoho žien platí zbytočne veľké pálky za rôzne kozmetiky kvôli tomu, že majú vysušenú pleť. Pravdepodobne vedia čo robia, no niekedy za týmto kožným dehydratovaním môže byť práve nedostatok príjmu vody. Voda sa zo žalúdka dostane do celého organizmu a to vrátane kože, najväčšieho orgánu nášho tela. Dehydratácia kože znamená diametrálne väčšie množstvo mŕtvych buniek ktoré nedostali potrebné živiny a vodu.

5. Hlad a zvýšenie váhy

6. Smäd a suchšia ústna dutina

7. Bolesti hlavy

8. Únava

9. Bolesti kĺbov10. Slabý imunitný systém

zdroj : http://www.domacamedicina.sk/
foto : http://www.naturallivingideas.com/