Potraviny ktoré účinne zabraňujú vzniku rakoviny

Nedávny výskum odhalil potraviny ktoré dokážu spraviť liečbu rakoviny účinnejšou a zabrániť vzniku rakovinových buniek pravidelným konzumovaním týchto potravín.

Čo je na tom skvelé je skutočnosť že tieto potraviny sú veľmi lahodné a takmer každému chutia. Kto predsa nemá rád horkú čokoládu, červené víno, čučoriedky, paradajky, kurkumu, zelený čaj či kari korenie?

No to že sú chutné nie je to jediné čo majú spoločné. Všetky zabraňujú vzniku potenciálnych rakovinových buniek a ich ďalší rast.


Červené víno

Protirakovinové účinky vína jestvujú vďaka koncentrácii antioxidantu rezveratrol ktorý sa nachádza v šupkách hrozna. Mnohí odborníci na výživu chvália Rezveratrol pre jeho účinnosť v prevencii srdcových chorôb a predčasného starnutia. Ba čo viac, tento silný antioxidant zlepšuje toleranciu glukózy, zvyšuje energetické hladiny a mentálnu čulosť. Eliminuje voľné radikály, vírusy a baktérie, a taktiež opravuje DNA.

225ml vína poskytnú vášmu telu 640 mikrogramov Rezveratrolu. Niektoré druhy vína ako Bordeaux či Pinot Noir majú dokonca vyššiu koncentráciu. Dbajte na kvalitu.

Kurkuma

Všetci vieme aká je kurkuma extrémne výhodná pre naše zdravie. Stimuluje stratu váhy, no taktiež dokáže zabrániť vzniku a rastu rakoviny.

Čučoriedky a maliny

Tieto lahodné bobuľky sú bohaté na fytochemikálie ktoré sú zodpovedné za protirakovinové účinky, najmä čo sa týka rakoviny vaječníkov. Sú to práve tieto fytochemikálie ktoré dávajú výraznú čiernu farbu týmto bobuliam ktoré sú taktiež schopné znížiť oxidačný stres a angiogenézu.

Paradajky

Podľa nedávnej harvardskej štúdií, pravidelná konzumácia paradajok môže znížiť riziko vzniku rakoviny prostaty až o 50%. Obsah lykopénu v paradajkách môže za silné protirakovinové účinky paradajky. Lykopén sa ľahko metabolizuje v tele, a tak ako v prípade betakaroténu, tak aj v prípade lykopénu sa jeho obsah znásobí ak ho vystavíme vyšším teplotám, to je dôvod prečo sú uvarené paradajky oveľa výhodnejšie pre takéto využitia. To isté platí pre kari korenie.

Horká čokoláda

Nie je prospešná len pre zdravie vášho srdca, no taktiež dokáže zvýšiť účinnosť liečby rakoviny.

Káva a zelený čaj


Tieto populárne nápoje na zvýšenie energie sú skvelé v znižovaní schopnosti rakoviny rozširovať sa.