Bozk smrti – nechala som sa olízať mojím psíkom a moje telo následne prestalo fungovať

Zvieratká oblizujú svojich pánov aby vyjadrili svoju lásku a náklonnosť, no takýto prípad vo Veľkej Británii takmer skončil tragicky.John Oxford, profesor virológie a bakteriológie na Queen Mary univerzite v Londýne nedávno povedal britským médiám, že sliny psov môžu byť nebezpečné. Nie je to len o tom čo môžu obsahovať. Psy si často zaryjú svoje ňufáčiky do špinavých miest a aj výkalov iných psov, a tak sú ich nosy plné baktérií a vírusov.


Žena z Veľkej Británie bola infikovaná slinou jej talianského chrta a nakoniec skončila v jednotke intenzívnej starostlivosti na pár týždňoch, kvôli niekoľkým zlyhaniam orgánov. Prvý symptóm infekcie bola nezreteľná konverzácia ženy s jej bratrancom, ktorý jej povedal aby si zavolala sanitku. Akonáhle sanitka prišla, žena stratila vedomie. Po aplikovaní liekov sa jej stav stabilizoval. Povedala, že nemala žiadne iné symptómy okrem bolesti hlavy minulú noc pred incidentom.

Po pár dňoch sa jej stav opäť zhoršoval a stalo sa niečo veľmi nebezpečné – jej obličky začali zlyhávať. Čo nasledovalo boli mnohé komplikácie, znížená funkcionalita a problémy s pečeňou a dýchacím ústrojenstvom.

Bola urgentne preložená do jednotky intenzívnej starostlivosti kde sa dozvedela, že trpela sepsou – otrava krve. Žena bola infikovaná veľmi vzácnou baktériou Capnocytophaga canimorsus ktorá sa nachádza v slinách psov a mačiek. Nakoľko ju žiaden zo svojich maznáčikov nepohrýzol, došli k záveru že žena ich získala zo slín, presnejšie z oblizania tváre.

Po dvoch týždňoch sa vrátila domov, s antibiotickou liečbou.