10 dobrých dôvodov prečo piť pivo!

1.

 Pivo udrží vaše obličky v zdravom stave! Nedávna štúdia preukázala, že pivo je naozaj dobré pre vaše obličky. V skutočnosti, každá fľaša piva ktorú pijete znižuje riziko vývinu obličkových kameňov o obrovských 40 percent!


2.

 Pivo je schopné znížiť váš zlý LDL cholesterol. Vláknina obsiahnutá v pive je tohto schopná.

3.

 Pivo je taktiež schopné zvýšiť B vitamín vo vašom tele! Podľa expertov, tento nápoj obsahuje niekoľko B vitamínov (B1, B2, B6 a B12). Taktiež hovoria, že tí ktorí pijú pivo majú 30% vyššie úrovne vitamínu B6,  než tí ktorí pivo nepijú, a ich úrovne boli dvakrát vyššie než u tých ktorí preferujú víno. Pivo je taktiež skvelým zdrojom vitamínu B12.

4.

 Pivo pre silnejšie kosti! Je to tak, štúdia preukázala, že zvýšené úrovne silikónu v pive zvyšujú hustotu kostí.

5.

 Pivo proti nespavosti! Laktoflavín a kyselina nikotínová (obe sú obsiahnuté v pive) pomáhajú zaspať.

6.

 Pivo znižuje riziko vzniku srdcového infarktu, a to výrazne. Podľa expertov majú ľudia, ktorí pijú pivo o 40 až 60% zníženú šancu vzniku srdcového infarktu oproti tým, ktorí pivo nepijú.
 
7.

 Pivo je taktiež skvelé v zabraňovaní krvných zrazenín. Ingrediencie obsiahnuté v pive zabraňujú tvorbe týchto pív.

8. 

Pivo zlepšuje pamäť. Nedávna štúdia preukázala, že ľudia holdujúci pivu majú menšiu šancu na získanie Alzheimerovej chorobe a demencie než tí, ktorí pivo nepijú.

9. 

Pivo vám taktiež pomáha bojovať proti stresu, skupina expertov na univerzite v Montreale preukázala, že dva poháre piva denne dokážu znížiť stres z práce, či úzkosti.


10.

 A nakoniec, pivo robí vašu kožu mladšou. Dámy, to je skvelá novinka, však? Experti tvrdia, že určité vitamíny v pive pomáhajú v regenerácii kože a majú pozitívny dopad na pigmentáciu. Vaša pokožka sa stáva jemnejšou.