Ako sa prírodne zbaviť nadúvania?

Nadúvanie je problém spôsobený nadmerným množstvom vzduchu v črevách.

Jedným spôsobom ako je možné zbaviť sa tohto problému je zistiť primárne príčiny.


Niektoré potencionálne dôvody je stres, problémy s črevami a samotná potrava. Jedením správnej stravy a vyvarovaniu sa tej zlej eliminujete tento problém a budete mať konečne ploché brucho. Čomu sa vyvarovať? 

Fajčenie a pitie cez slamku spôsobuje to, že sa do tela dostáva veľké množstvo vzduchu a to spôsobuje nadúvanie. Na to aby sme zabránili tomuto problému je potrebné skončiť s fajčením a prestať používať slamky, je vhodné prestať žuvať žuvačky pretože aj tie pomáhajú k prísunu nadmerného množstva vzduchu. 


Obmedzte prísun bublinkových vôd ako je kola, pivo a minerálky. Vyvarujte sa jedlám 
ktoré majú vysoký obsah rafinovaného cukru a soli. Pokiaľ je možné, obmedzte konzumáciu fazúľ a jedzte ich len v malých množstvách, majú vysoký obsah dusičnanov ktoré spôsobujú nadmerné nafukovanie. 


Čomu sa nevyvarovať?

Ovocie, najmä banány a ananásy – Ananásy pomáhajú redukovať nadúvanie tým že vyčistia náš systém. Obsahuje enzýmy ktoré pomáhajú stráviť proteíny a redukovať zápaly. 

Banán je bohatý na draslík ktorý je skvelý voči zadržiavaniu vody ktoré je spôsobené konzumovaním slaných potravín. Nejedzte nezrele banány, práve tie môžu spôsobiť ešte väčšie nadúvanie.


Zázvor – tento zázrak je skvelý voči zápalom ktoré môžu vzniknúť jedením štiplavých jedál, mliečnych produktov a chemických aditív – práve tie potraviny ktoré spôsobujú aj nadúvanie. Jogurt – Mliečne produkty ako je mlieko a syr spôsobujú nadúvanie no jogurt naopak, pomáha proti nadúvaniu a zoštíhli vás práve kvôli baktériam ktoré sú v jogurte obsiahnuté.Ovos – Ovos je bohatý na vlákninu, tá pomáha v prípade zápchy a podporuje zdravú stolicu, namiesto ovsu môžete konzumovať hrušky, jahody a jablká.