Zbavte sa plesne na nechtoch takto ľahko!

Podľa lekárskych expertov sú plesňové infekcie schopné zasiahnuť akúkoľvek časť vášho tela.

Plesne sú prítomne v tele a na tele spolu s mnohými baktériami a spôsobujú infekcie pokiaľ prerástli. 
Onychomykóza či tinea unguium 

je nechtová plesňová infekcia ktorá sa časom zväčší kvôli prerasteniu plesne na vašich nohách. 

Teplé a vlhké prostredie vašich nôh je ideálnym prostredím pre rozšírenie plesní a to je dôvod prečo existujú mnohé choroby ako atletická noha a infekcia nechtov ktorá sa môže preniesť z jednej osoby na druhú.

Experti tvrdia že plesňové infekcie zvyčajne postihujú nechty na nohách kvôli tomu že sú vystavené v topánkach počas dlhej doby a sú neustále vo vlhkom a teplom prostredí. 


Dobrý pozor si taktiež dávajte na salón pedikúry a manikúry – predtým než sa na vás pustia si dobre uistite či dôkladne dezinfikujú svoje nástroje pretože takto sa môžu tieto choroby preniesť. Prstová pleseň nepozná pohlavie a môže postihnúť každého, jej riešenie je prírodné a jednoduché. 

Namočením vašich chodidiel do nasledujúcich zmesí sa ľahko zbavíte týchto plesní.Jogurt

Jogurt obsahuje živé baktérie s názvom acidofilus ktoré sú schopné zbaviť vás plesňovej infekcii. Taktiež obsahuje užitočné mikroorganizmy sú taktiež skvelé voči tejto infekcii. Stačí ich ponoriť do jogurtu či natrieť vaše prsty jogurtom a nechajte ho vysušiť. Nakoniec si chodidlá opláchnite teplou vodou.


Sóda bikarbóna


Je skvelá na plesňové infekcie. Zmiešajte studenú vodu spolu so sódou bikarbónou v miske v pomere 1:3, túto zmes následne aplikujte na vaše chodidlá a nechajte ich vyschnúť na vzduchu. Táto skvelá kombinácia jednoducho zničí všetky plesne na vašich nohách!
Peroxid vodíka


Namáčanie vašich nôh v roztoku peroxidu vodíka vám pomôže zničiť plesňovú infekciu a zabráni ich návratu. Pridajte 100 ml. 3% peroxidu vodíka do litra vody a do zmesi si namočte nohy na 20 minút. Tento proces opakujte každé ráno pre čo najlepšie výsledky.

Kukuričný škrob


Škrob je skvelý v satí a dokáže absorbovať vlhkosť z vašich chodidiel zatiaľ čo efektívne eliminuje akékoľvek baktérie a plesne. Zmiešajte polovičku čajovej lyžičky kukuričného škrobu s teplou vodou. Zmes vložte do rúry a zapnite ju na 220 stupňov Celzia až kým nestmavne. Zmes následne aplikujte na vaše nohy (ktoré musíte mať umyté a vysušené). Nechajte pôsobiť na 1 minútu a nakoniec opláchnite teplou vodou.
zdroj : http://www.domacamedicina.sk/