Pite citrónovú vodu namiesto liekov pokiaľ máte tieto problémy

Pohár citrónovej vody je jedným z najzdravších ranných rituálov. Citrónová šťava je mocný antioxidant ktorý je bohatý na vitamín B, vitamín C, draslík, sacharidy a iné zdravé látky.

Pravidelná konzumácia citrónovej šťavy vám poskytne silnú podporu pre imunitný systém, zlepšuje trávenie, znižuje chúťky, stimuluje zdravú stratu váhy a podporuje zdravý balans pH vo vašom tele.


Pokiaľ máte tieto problémy, odporúčame pravidelné pitie citrónovej vody!

Liečba akné

Citrńová voda zabráňuje výskytu akné a redukuje kyselinové účinky na vašej pokožke. Jemne si trite vytlačený citrón o vašu tvár, je to príjemná čistiaca technika.Obličkové kamene

Draslík zvyšuje hladinu citrátu v moči čo teda zabraňuje tvorbe oxalátov.

Podpora imunitného systému

Citrónová voda zlepšuje lymfatickú funkciu čo pomáha imunitnému systému detekovať a eliminovať rôzne patogény.


Potlačte apetít a straťte váhu


Vitamíny v citróne regulujú hladinu cukru v krvi. Citrusové ovocia sú taktiež bohaté na pektín, je to vláknina ktorá pomáha ovládať hlad. Citrónová šťava taktiež zlepšuje trávenie, stimuluje tvorbu žlču, kyselina v žalúdku ktorú telo používa na rozklad jedla a absorbovanie živín z nich priamo do krvného obehu.Bolesť žlčníka

Pite citrónovú vodu počas vašich jedál a tak sa zbavte tohto bolestivého stavu.


Prechladnutie a chrípka

Vitamín C obsiahnutý v citrónoch pôsobí ako prírodný antioxidant, poskytuje telu silné, antibakteriálne účinky čo je hlavným dôvodom prečo by mal byť užívaný v prípade chrípky či prechladnutia.


Nechty

Citrónová šťava zosilňuje nechty a eliminuje biele bodky ktoré často môžete nájsť na nechtoch.


Zápaly

Vďaka jeho protizápalovým účinkom citrón neutralizuje kyslosť v tele. Ako už pravdepodobne viete, zápaly sa veľmi často vyskytujú v kyslých telách. 
zdroj : http://www.domacamedicina.sk/
foto : http://blogs.naturalnews.com/,