Nápoj na vyrovnanie hormónov


Potrebné ingrediencie:

  • vysušené žihľavové listy (v žiadnom prípade korene) – čím sú listy čerstvejšie, tým lepšia chuť
  • 1 liter vody
  • veľká sklenená nádoba s prikrývkou

Návod


1. Priveďte liter vody do bodu varu

2. Vložte vysušené žihľavové listy do veľkej sklenenej nádoby s prikrývkou

3. Vylejte túto vodu do nádoby s nádobu pevne zatiahnite, ponechajte 4 až 10 hodín nech sa vstrebú látky žihľavy do vody (doporučené ponechať cez noc) pri izbovej teplote

4. Konzumujte liter tohto nápoja počas dňa. Môžete si ho prihriať a zmiešať s s trochou mandľového mlieka alebo si nápoj vypite s trochou medu keď je nápoj studený, pre osvieženie.


Príčiny a dôsledky hormonálnej nevyrovnanosti

Estrogén, tiež známy ako ženský hormón, ak sú prítomné v nadmernom množstve v našom tele, telo ženy získa rôzne symptómy, napríklad nafukovanie, citlivosť bradaviek a nepravidelné menštruácie, a taktiež neplodnosť, u mužov je to zas erekčná dysfunkcia.

Inzulín, tiež známy ako cukrová polícia v anglickej komunite je hormón ovládajúci úroveň cukru v krvi a bunkách, a jeho nadmerné množstvo môže spôsobiť to, že bunky v tele si naň vytvoria odolnosť, čo vedie k narušeniu metabolizmu a nevyrovnanosti všetkých ostatných, dôležitých hormónov ktoré boli spomenuté. Nakoľko je inzulín jedným z hlavných hormónov, stáva sa pre naše telo takmer nemožným kontrolovať všetky ostatné hormóny pokiaľ práve inzulín spôsobuje problémy.

Kortizol, tiež známy ako stresový hormón je ten hormón ktorý spôsobuje spúšť keď je ho príliš veľa, no aj keď je ho príliš málo. Jeho vysoká hodnota spôsobuje zvýšenie krvného cukru, spôsobujúc zvýšenie váhy, únavu a niekedy aj chorobu tukovej pečene. Nedostatok kortizolu sa dostavuje v prípade dlhodobého stresu.


Dihydrotestosterón

 – hlavný činiteľ v prípade mužskej plešatosti, zväčšeniu prostaty a hormón štítnej žľazy sú ďalšie príčiny hormonálnej nevyrovnanosti.


foto : http://sos-chefs.com/