Zmiešajte zázvor, kurkumu a kokosové mlieko – vypite hodinu pred spánkom, prečo by ste to mali robiť?

Ťažké jedlá a slabé trávenie môže často viesť k mnohým problémom a spôsobujú nevoľnosti počas večerných hodinách. To vedie k prerušeným spánkom, páleniu záhy a nadmernej tvorbe žalúdočných štiav. Každopádne, tieto symptómy je možné zmierniť vďaka tomu čo nám príroda poskytla, prírodný liek zložený z kurkumy, zázvoru a kokosového mlieka.


Táto prírodná medicína účinne lieči všetky problémy s nestráviteľnosťou, zlepšuje metabolizmus a taktiež je schopná podporiť stratu nadmernej váhy. Jej neuveriteľné účinky sú založené na zdravých účinkoch použitých ingrediencií.


Ingrediencie

- 1 lyžička zázvorového prášku alebo 2,5 cm veľký narezaný zázvorov

- 2 poháre kokosového mlieka

- 1 lyžička kurkumy

- ¼ čajovej lyžičky mletého čierneho pepru

- 1 lyžica organického medu


Zázvor

Bolo preukázané, že zázvor je skvelý v prípade mnohých problémov, vďaka účinkom obsiahnutých látok. Je skvelý proti osteoartritíde, migrénam, vysokému cholesterolu, cukrovke, nevoľnosti, pri strate váhy a závratom, taktiež pri rakovine hrubého čreva a vaječníkov.

 
Kokosové mlieko

Kokosové mlieko je bohatý zdroj zdravých tukov a má silné protimikrobiálne účinky, je veľmi účinná pri znížení proteínových strát, zabraňuje tráviacim problémom, lieči poškodené tkaniva a bojuje s infekciami. Zlepšuje metabolizmus a spaľuje kalórie.


Kurkuma

Kurkuma má skvelé antiseptické a protizápalové účinky a je veľmi výhodná v liečení bolesti spôsobenej artritídou, pomáha pri detoxifikácii tela, zlepšuje krvný obeh a riedi krv. Zmierňuje bolesť a horúčku spôsobenú chorobou, lieči a pomáha tráviacemu traktu, zabraňuje vredom.


Čierny peper

Je veľmi dôležitý na stimulovanie absorbovania kurkumínu, aktívnej látke obsiahnutej v kurkume, látka ktorá je zodpovedná za väčšinu pozitívnych vplyvov.


Med

Pomáha tráveniu, zmierňuje podráždenia a má mnoho iných výhod, napríklad bojuje proti nespavosti, zlepšuje energetické hodnoty, lieči svalovú únavu, reguluje krvný cukor.


Ako pripraviť zmes

Vo veľkej miske zmiešajte všetky ingrediencie okrem medu, zamiešajte poriadne a dostanete homogénnu zmes. Vylejte ju na panvicu a varte na malom ohni počas 5 minút. Následne pridajte med. Vypite túto skvelú zmes hodinu pred spánkom!