Oreganový olej – niečo silnejšie než antibiotiká na predpis!


Oregano pochádza z Európy no je v dnešnej dobe pestované v rôznych kútoch sveta. 


Olej z oregana je prírodná látka ktorá je extrahovaná z rastlín divého oregana a dve kľúčové látky ktoré v ňom nájdete je karvakrol a tymol.

 Oreganový olej je vyrobený z lisovania listov a kvetov oregana.

Vedeli ste?

 Oregano má osemkrát viac antioxidantov než jablká a trikrát viac než čučoriedky! 
Antioxidanty sú potrebné na ochránenie nášho tela pred škodou páchanou voľnými radikálmi. Zosilňujú imunitný systém, a to pravdaže prírodne. 

Oreganový olej je najsilnejším antibiotickým olejom.

A tak, takýto olej môže byť použitý namiesto škodlivých konvenčných antibiotik. Výskumy naznačujú, že oregano je viac než len antibiotikum. Je to ultimátne prírodné antibiotikum ktoré obsahuje 50 antibakteriálnych ingrediencií, a tak je oveľa užitočnejší než lieky a nemá žiadne vedľajšie účinky zatiaľ čo v rovnakom čase bojuje voči neodolným baktériam.

Karvakrol, tymol a mnoho iných prchavých zlúčenín ktoré je možné dostať z oregano rastliny zastavujú vznik a rozmach baktérií, čo ich teda robí silnou alternatívou k antibiotikám.
Liečiace účinky tohto oleja sú: protiplesňové, antibakteirálne, protivírusové, antiparazitické, protizápalové, antioxidačné, prírodné anestetikum...
Olej z oregana je schopný liečiť nespočetné množstvo stavov, vymenujeme tie najčastejšie: nachladnutie, chrípka, pľúcne ochorenia ako je astma, zápal pľúc, zápal priedušiek, sinusitída), artritída, pohryznutia zvieraťom, ušné infekcie, vyrážky, bolesť v krku, tuberkulózu a hnačku, a to nie je pravdaže koniec zoznamu!

Je taktiež schopný ničiť organizmy ktoré prispievajú k vzniku a rozvoju kožných infekcií a problémom s trávením, močovým traktom a otravy jedlom.Zosilňuje imunitný systém, flexibilitu a spoj svalov, zdravie dýchacích ciest, zdravie kože (plochá noha, akné a lupiny).

foto : ayurvedika.sk