Ananás, škorica a ovos – Smoothie pre zosilnenie vašich kolien!


Naše telo sa spoľahuje na naše kĺby a kolená kvôli flexibilite a mobilite, pomáhajú nám udržať správne držanie tela, umožňujú nám behať, chodiť, skákať, stáť a všetko čo súvisí s pohybom. 

No ako starneme, naše telo starne s nami, a tieto spojivové tkanivá sú teda ovplyvnené starobou, ale aj zraneniami ktoré spôsobujú, že kĺby strácaju flexibilitu a taktiež mazivo, bez ktorého sa kĺby drú o seba a to vedie k bolesti.
Kolená musia zostať pevné, silné a zdravé, to nám umožní pohyb. To isté platí pre šľachy a väzy.

 Keď ich „staroba“ pomaly opotrebuváva, je potrebné im rýchlo prinavrátiť ich funkčnosť. Našťastie, všetky tieto problémy vzťahujúce sa na spojivové tkanivo môžu byť zmiernené jednoduchou zmesou ktorá ich zamaže a posilní ich štruktúru.


Tento smoothie nápoj obsahuje ananás, škoricu a ovos.

Všetky tieto ingrediencie ponúkajú bohatú zásobu vitamínu C a množstvo iných, esenciálnych živín ktoré majú protizápalové účinky, tie znížia bolesť. 

Ingrediencie

· 250 ml vody


· 40 gramov medu

· 40 gramov mandlí

· 7 gramov škorice

· 2 poháre kúskov ananásu

· 1 pohár ovsených vločiek

· 1 pohár čerstvej pomarančovej šťavyPrípravaUvarte ovsené vločky a následne vmiešajte pomarančovú šťavu. Následne rozmixujte všetky ostatné ingrediencie v mixéry až dokým nie sú jemné, následne pridajte už pripravené ovsené vločky a rozmixujte až dokým nedostanete homogénnu zmes. Pridajte pár kociek ľadu a smoothie môžete piť čerstvú!