Ako zresetovať štítnu žľazu, spáliť tuk a aktivovať váš metabolizmusStav zníženej aktivity štítnej žľazy nastáva keď štítna žľaza zlyháva v produkovaní dostatočného množstva hormónov štítnej žľazy ktoré reguluju metabolizmus nášho tela.Symptómy sú:

-  priberanie na váhe
-  únava
-  depresia
-  slabá koncentrácia
-  suchá koža 
-  zápcha.


 Hypothyroidizmus, pokiaľ nijako neošetrovaný, spôsobuje problémy stratiť váhu, no akonáhle by sa naň adekvátne zareagovalo, tento problém pominie.

Hoci takýto človek už berie lieky potrebné na regulovanie štítnej žľazy, je stále potrebné využívať silu prírody na zlepšenie tak ako účinky týchto liekov, tak aj zmierniť samotné symptómy tohto stavu. Veľmi často sa stáva že ľudia trpiaci týmto problémom berú lieky no symptómy pretrvávajú, hoci sú ich krvné testy v norme.

V mnohých prípadoch je hypothyrodoizmus spôsobený autoimunitným ochorením zvaným „Hašimotová choroba“.

 

Imunitný systém napáda štítnu žľazu, a tu je teda časť v ktorej môže zelenina a ovocie pomôcť, v zlepšení imunitného systému.Tipy pre zdravú funkčnosť štítnej žľazy· JódJód je potrebný pre procesy v tele na syntetizáciu hormónov štítnej žľazy a je prítomný v potravinách ako je ananás, morské riasy, špenát, šalát, morské ryby, morská soľ. 

Vyhýbajte sa nadmernej spotrebe surových goitrogénov a nekvasených sójových výrobkov. Stres má taktiež veľký negatívny vplyv na funkciu štítnej žľazy, a to môže spustiť reakciu imunity.

Pokiaľ máte intoleranciu na lepok, vyhýbajte sa lepkovým výrobkom. Pokiaľ chcete čo najefektívnejšie zlepšiť funkčnosť štítnej žľazy, vyhýbajte sa cukrom, spracovaným jedlám, kofeínu, aditívam a syntetickým farbám.Kokosový olej vyzerá ako sľubný kandidát na stimuláciu neaktívnej štítnej žľazy.