Žihľavový sirup na anémiu, únavu a alergie (Recept)Tí, ktorí trpia anémiou, sa často sťažujú na únavu napriek tomu že nevykonali akúkoľvek fyzickú záťaž. Koreňom tohto problému je zvyčajne práve anémia - chudokrvnosť, nedostatok železa v krvi. Žihľava dokáže priamo zlepšiť stav únavy/vyčerpania zvyšovaním schopnosti krvi absorbovať železo vo väčšom množstve. Naďalej, žihľava čistí krv a vďaka jej antihistaminickým účinkom výrazne znižuje symptómy alergie.
Podľa výskumníkov z univerzity Bastyr vo Washingtone je žihľava rastlina bohatá na živiny, draslík, železo, silikón, vitamín A, B-komplex vitamíny a vitamín K. Je to práve kvôli obsahu vitamínu C v tejto rastlinke ktorý zlepšuje absorpciu železa do krve. Žihľava je skvelá na liečenie anémie, slabej imunity, stavov únavy a vyčerpania. Všetky symptómy sú prepojené s anémiou, nedostatkou železa v krvi. Železo je extrémne dôležité pri tvorbe hemoglobínu, proteínu ktorý viaže kyslík na každú bunku tela.

Recept: žihľavový sirup na anémiu

Ingrediencie


· 30-40 vrchov žihľavy (alebo 150g vysušenej žihľavy)

· 5 až 6 citrónov alebo pomarančov

· 3 litre studenej vody

· Kilogram hnedého cukru alebo 200 gramov medu

Príprava

Použite takmer 30 až 40 mladých vrchov žihľavy. Vrchy žihľavy sú horné časti rastlinky ktoré majú 3 až 4 listy pod vrchom. Umyte žihľavu a citrusové ovocie s jablčným octom na odstránenie pesticídov. Ovocie a rastlinky narezajte a vložte ich do nádoby s vodou. Zakryte ju pokrývkou a ponechajte ich počas 24 hodín.


Na ďalšie ráno roztok zamiešajte a oceďte. Pridajte cukor alebo med a z času na čas zamiešajte dokým sa nerozpustí. Cukor sa zvyčajne rozpustí do dňa. Potom môžete sirup naliať do čistých fliaš a uložiť ich do chladničky. Pokiaľ použijete med, už nebudete musieť miešať sirup. Pokiaľ si pôjdete nazbierať listy žihľavy, vyhýbajte sa takým ktoré rastú pri cestách či postrekovaných poliach. Pokiaľ nemáte šancu ich nazbierať, použite kúpnu sušené žihľavu.

Užívanie½ pohára sirupu (100 ml) rozrieďte ¼ pohára vody. Je to denné doporučené množstvo.