Očista vášho podpazušia ktorú musíte vykonať pokiaľ používate kúpený deodorant


Až 95% ľudí používa deodorant na odstránenie zápachu, v USA sa vďaka kúpe deodorantov pridá do kasy firiem až 18 miliárd dolárov, no vedľajšie efekty sú neuveriteľné.

Dôvod prečo prestať s komerčnými deodorantmi

 


1. Potenie je zdravé

Naše telá produkujú pot aby zostali chladné, aby vyčistili toxíny a podporili imunitu. Buďme realisti. Nie na darmo máme šesť miliónov potných žliaz na tele.

2. Množstvo nebezpečných chemikálií obsiahnutých v deodorantoch


Deodoranty obsahujú dlhokánsky list použitých chemikálií, vrátane parabénov, hliníka, ftalátov, formaldehydova dokonca pesticídov. Tieto toxíny sa po použití objavia na koži, niektorí hovoria že je to ešte horšie než ich požitie, keďže sa do kože dostanú priamo bez toho aby boli filtrované našim organizmom.

3. Ich slabá efektívnosť

Nie je vôbec známe prečo prestanú fungovať po určitom čase, no experti odporúčajú aby sme každý polrok zmenili značku deodorantu aby sme získali účinky ktoré očakávamé.

4. Vedľajšie účinky obsiahnutých chemikáliíTieto chemikálie obsiahnuté v deodorantoch majú množstvo vedľajších účinkov, vrátane alergií, nabratia váhy, odpoveď tela na zápaly, hormonálnej nevyrovnanosti, Alzheimerovú chorobu, rakovinu, baktérie vzdorujúce antibiotikám, dysfunkcia štítnej žľazi, podráždenie kože a mnoho iných.

5. Antiperspiranty nie sú efektívne

Napriek tomu že obsahujú množstvo chemikálií, antiperspiranty nie sú tak efektívne ako sa tvrdí. Správa potravín a liečív v USA má požiadavky podľa ktorých všetky značky musia mať len 20% zníženie vlhkosti aby získali titul „all day protection“ čo znamená celodennú ochranu voči potu, zatiaľ čo „extra strength“ teda extra sila je titul ktorý je dosiahnutý antiperspirantmi ktoré znižujú len 30% vlhkosti.

6. Existujú ľudia ktorí ich vážne nepotrebujú

Jestvujú ľudia ktorí neprodukujú zápach z podpazušia a napriek tomu 75% takýchto ľudí ho používa.

Očista

Ingrediencie: 

lyžica bentonitového ílu, lyžica surového jablčného octuInštrukcie:

Do nádoby pridajte lyžicu alebo dve vody, pridajte jablčný ocot a následne íl, zamiešajte tak aby z toho vznikla pasta. Tú pastu si následne rozotrite na podpazušia a nechajte pôsobiť počas 15 minút. Pokiaľ cítite bolesť, ihneď si podpazušia opláchnite. Po 15 minútach si túto pastu za pomoci uteráka zmyte dole. Vysušte si podpazušie a aplikujte následne prírodný deodorant, pokiaľ chcete.