Trpíte slabým krvným obehom? Ako ho rýchlo napraviť!


Krvný obeh je zodpovedný za posielanie krvi do všetkých častí tela 

– teda posielanie kyslíka a živín cez celé telo. Ako náhle sa krvný obeh do určitej partie tela zmenší, symptómy slabého krvného obehu sa môžu čoskoro objaviť. Najčastejšie je to citeľné pri slabej cirkulácií do končatín ako sú nohy, presnejšie chodidlá, alebo ruky – presnejšie a najčastejšie prsty a dlane.

Najčastejším dôvodom vzniku slabého krvného obehu je obezita, cukrovka, problémy so srdcom a problémy s tepnami.

Symptómy slabého krvného obehu zahrňuje svrbenie, šteklenie, pichajúce bolesti v končatinách, svalové kŕče a stuhnutosť. 

 Pokiaľ sa tento stav nelieči, znížený krvný obeh a povlak v tepnách môže spôsobiť ešte vážnejšie stavy ako je cievna príhoda či infarkt. Zdravý krvný obeh zaručuje že kyslín a živiny sa dostanú do celého tela a že sa odpad vyplavuje. Je dôležité udržiavať zdravé telo, vyrovnanú úroveň pH a stálu teplotu tela pre ochranu voči mikrobiálnym poškodeniam. Dobrá správa je že existujú prírodné spôsoby ako zlepšiť krvný obeh.

1. Cvičenie

Pravidelné cvičenie zlepší celkovú cirkuláciu krvi. Vyberte si cvik ktorý sa vám páči najviac a ktorý vašu krv poriadne rozprúdi. Chôdza, jazdenie na bicykli, behanie, plávanie či iné cvičenie vám určite pomôže.

2. Masáž

Masáž zlepšuje celkový obeh krvi stimuláciou krvného toku v danej oblasti. Časti tela sa môžu stiahnuť, byť napäté a zapálené. Masírovaním týchto častí tela a svalov môžete
vylúčiť toxíny v tele a dosiahnuť lepšiu cirkuláciu krvi.


3. Naťahovanie

Neustále sedenie určite spomalí váš krvný obeh. Je dôležité sa raz za čas postaviť a pochodiť aspoň raz za hodinu a začať sa naťahovať, najmä pokiaľ vaša robota vyžaduje od vás niekoľkohodinové sedenie. Skúste kruhovité pohyby s pažami, naťahovanie nôh tak aby ste sa prstami dotýkali palcami na nohách či choďte na krátku chôdzu.

4. Jedzte zdravoOvocie, zelenina, celozrnné pečivo, proteíny a zdravé tuky sú súčasťou zdravej stravy. Jedlá ktoré sú spracované sú bohaté na cukor, soľ a nezdravé tuky ktoré upchajú tepnu. Udržiavanie zdravej a vyrovnanej stravy pomôže vášmu telu k dosiahnutiu správneho a zdravého krvného obehu a taktiež ho zvýši.