Roztoče je možné nájsť v 4 z 5 domácnosti, prírodný roztok na ne!


Tieto malé chrobáčiky ktoré žijú v našich posteliach a postelnom prádle, na kobercoch a nábytku sa kŕmia na mŕtvych kožných bunkách – prachu.


 Roztoče je možné nájsť v štyroch z piatich domácnostía spôsobujú mnoho zdravotných problémov ktoré sa vzťahujú na alergie a astmu, či je to výlučne kožná reakcia na ich prítomnosť.

Príznakom toho že vaša domácnosť má roztoče sú: 

 - kýchanie
 -  výtok z nosa
 -  červené/svrbivé/slziace oči
 -  svrbenie nosa či hrdla
 -  kašlanie
 -  opuchnutá červená koža pod očami.

 Ľudia trpiaci astmou budú zažívať nedostatok vzduchu a dychu, bolesti hrude, problémy so spánkom a zvýšenú náchylnosť na prechladnutie.

Vysávanie a neustále pranie postelného prádla je dobrou cestou ktorou môžete začať a tak roztoče budú v
obmedzenom množstve prítomné vo vašej domácnosti (nikdy ich nie je možné odstrániť na 100%), no pranie matracov a vankúšov nie je jednoduchá záležitosť, taktiež pokiaľ vysávač nemá HEPA filter, väčšina roztočov zostane tam kde bolo.

 Jednou skvelou možnosťou ako sa vysporiadať s roztočovým problémom je striekať s týmto roztokom:

Budete potrebovať 

2 poháre destilovanej vody a 15 až 30 kvapiek eukalyptového oleja.

InštrukcieIngrediencie zmiešajte vo fľaši na striekanie. Všetky objekty kde sa môžu roztoče zachytávať a sú neľahké na vypranie postriekajte týmto roztokom. Uložte ich na suché a teplé miesto (snažte sa vyvarovať vlhkosti pretože takéto prostredie len podporuje vzniku plesní). Túto procedúru opakujte 3-krát do týždňa a tak odstránite všetky prachové roztoče. Eukalyptový olej je veľmi silný pomocník a odstráni ich bez akéhokoľvek nebezpečenstva pre vás či vaše deti.