Prečo nevyhadzovať melónové šupy


Milujete melón, však?


 Každý ho miluje, najmä počas horúcich letných dní. Je dobré že ho každý má rád, pretože je plný živín, antioxidantov a vitamínov ktorými nám môže poskytnúť nespočetné množstvo výhod pre nás a naše telo. Udržuje nás hydratovaných, čistí náš organizmus od rôznych toxínov atď...
Nikto však nemá rád melónové šupy.

 Zvyčajne ich vyhadzujeme, no vedeli ste že tieto šupky sú v skutočnosti jedlé?

Viete čo sú melónové šupy? 

Šupa z melóna je tá biela časť melónu ktorú odmietame jesť po tom ako obhryzieme tú sladkú, červenú časť. Práve preto ju zvykneme vyhadzovať aj napriek tomu že má množstvo výhod ktoré nám môže priniesť. Šupka má diuretický účinok a môže byť nápomocná pri znižovaní krvného tlaku a udržiavaniu správnej funkčnosti obličiek.


Melónová šupka 
  
   je zároveň skvelým zdrojom vitamínu C, vitamínu B6, vitamínu A, horčíka, zinku a draslíka 
– podľa najnovšej štúdii. Červený melón má vysoký obsah lykopénu.

 Lykopén 

je antioxidant ktorý pomáha v zabraňovaní rôznych chorôb. Je preukázané že 95% potravinovej hodnoty melónu sa nachádza práve v samotnej šupke melóna.

1. Šupka melóna zlepšuje výhody workoutov

Mali by ste vedieť, že šupka melóna má vysoký obsah citrulínu – aminokyseliny. Po každom workoute musíte získať tak mnoho aminokyselín ako sa dá, tie vám pomáhajú v regenerácií samotných svalov. 

2. Jedenie šupky melóna zvyšuje libio

Cítite stratu chuti na sex? Pokiaľ je odpoveď áno, začnite jesť šupku melóna ktorá zvyšuje libido kvôli obsahu citrulínu. Vedzte, že citrulín sa pridáva do mnoho liekov ktoré zvyšujú toto libido. Mnoho štúdií taktiež preukázalo že citrulín je skvelý proti miernej erekčnej dysfunkcii.

3. Podporuje zdravú stratu váhy

Melónová šupka je taktiež plná vlákniny, do znamená že pokiaľ chcete schudnúť je určite dobré si ju pridať do stravy. Má silu na to aby vám zabránila prejedaniu a teda jedenia viac kalórií než vaše telo potrebuje. Šupka je diuretická a teda to znamená že vám pomôže stratiť zadržanú vodu tele.

4. Konzumáciou môžete zregulovať krvný tlak

5. Skvelá pre močový systém

6. Môže zabrániť vzniku smrteľnej rakoviny