Peroxid vodíka – Fakty o ňom


Po tom ako si prečítate tento článok si určite pôjdete zakúpiť peroxid vodíka a ponecháte si ho vo vašej kuchyni či kúpeľni, pretože je to jedným z najvšestrannejších produktov aké môžete po ruke mať.


Má mnoho využití – v kuchyni, na čistenie okolo domácnosti, ústna hygiena, pohodlie, zdravie a tak ďalej. Nasledujúce využitia vám toho povedia veľa ohľadom peroxidu vodíka!

Roztok pre kontaktné šošovky

Peroxid vodíka môže slúžiť ako dočasný roztok pre kontaktné šošovky. 3% roztok dokáže šošovky vyčistiť, chrániť ich a zničiť depozity naakumulovaných proteínov ktoré sa tam nahromadili počas dňa.

Čistič plesní

3% roztok peroxidu vodíka môžete využiť na kachličky, vaňu, sprchové kúty, maltu a na mnoho iného. Nechajte pôsobiť počas polhodiny, následne ho vypláchnite.

Infekcia dutín

Peroxid vodíka môžete použiť ako nosový sprej a to po zriedení s vodou, pomáha proti zahlteným dutinám.

Ústna voda

3% roztok peroxidu vodíka je bezpečný a efektívny a teda môže byť využitý ako ústna voda, pravidelným použitím bieli zuby. Užívajte lyžicu denne – plokajte vôkol vašich úst počas niekoľkých minúť a potom vypľujte.

Prvá pomoc

Namiesto chemikálií môžete použiť peroxid vodíka na dezinfikovanie porezaní a odrenín. Ako prírodné antiseptikum zabraňuje vzniku infekcií. Peroxid vodíka NESMIE byť využitý na vyčistenie vážnych či dlhých poranení. Pre najlepší účinok využite 3% roztok peroxidu vodíka na dezinfekciu štipnutí hmyzom, malých odrenín a porezaní či na zrýchlenie liečenia rany.

Dezinfekcia kuchynských špongií a umývadielBolo preukázané že kuchynské umývadla a špongie majú v sebe oveľa väčšie množstvo baktérií než samotné toalety! Je potrebné ich vyčistiť, a peroxid vodíka je na to priam vytvorený! Najprv odstráňte všetku špinu a riad z umývadla, upchajte ho a napustite ho horúcou vodou. Následne pridajte polovičku pohára peroxidu vodíka. Do umývadla následne vhoďte aj špongie, nechajte polhodinu. Spolu s umývadlom budú aj špongie bez baktérií!foto : chillin.sk