Ako zabiť baktérie spôsobujúce akné, kazy, pľúca a tuberkulózu s jedným semienkom


Kešu oriešky sú obličkovito tvarované semienka ktoré rastú v severovýchodnej Brazílii. 

Tento druh orieškov má skvelé liečiace účinky ktoré sú schopné zničiť baktérie spôsobujúce akné, kazy zubov, zápal pľúc a tuberkulózu.

 V obchode je možné ich dostať bez samotnej škrupiny, to je z dôvodu že obsahujú žieravú živicu tiež známu ako kešu balzam ktorý musí byť opatrne odstránení pred požitím.

Najväčšími exportérmi týchto orieškov je 
Brazília, India, Tanzánia, Mozambik a Nigéria.

 Kešu majú nižší obsah tukov než akékoľvek iné oriešky. Okolo 82% tuku v kešu sú nenasýtené mastné kyseliny a z týchto je 66% tuku zdravých pre srdce –mononenasýtené tuky veľmi podobné tým ktoré môžete nájsť v olivovoj oleji. Mnoho štúdií preukázalo že pacienti s cukrovkou ktorí konzumovali mononenasýtené tuky znižujú vysoký obsah úrovní triglyceridov.

Zničte grampozitívne baktérie

Najefektívnejšou zlúčeninou v kešu orieškoch sú tzv. anakardové kyseliny ktoré sú schopné zničiť grampozitívne baktérie spôsobujúce vyššie uvedené problémy ľudí. Jej účinky sú antioxidačné, protinádorové a majú účinky aj voči baktériám zvaným helicobacterpylori.

V britskom žurnály rakoviny, určitá skupina vykonala analýzu v ktorej poznamenala že jedenie kešu orieškov má pozitívny spád na riziko vzniku rakoviny pankreasu.

Mnoho štúdií preukázalo že ženy ktoré konzumovali kešu oriešky pravidelne znížili riziko vzniku žlčových kameňov.Pokiaľ zahrniete oriešky do vašej stravy, znížite riziko nekontrolovateľného nabratia váhy. V 28 mesačnej štúdií bolo preukázané že ľudia konzumujúci kešu oriešky mali oveľa menšie zvýšenie váhy než tí čo ich nekonzumovali – obe skupiny mali rovnakú stravu.