5 domácich záhradných ošetrení


Cesnakový sprej odpudzuje plesne

Tento domáci prostrek je využívaný aj profesionálnymi záhradníkmi. Rozdrvte cesnak a pridajte ho do vody len raz
týždenne. Funguje ako preventívna látka zabráňujúca vzniku plesní ktoré sa častokrát objavujú. Pokiaľ chcete pleseň odpudzovať pasívne, vysaďte cesnak medzi vaše rastlinky a tak zabránite plesní bez akejkoľvek námahy.


 Epsom soli a amoniak – zabijak proti burine

Burina nielenže dusí rast našich rastlín, no taktiež ničia krásu našej záhrady a vycucávajú dôležité živiny. Zbavte sa buriny ľahko s týmto domácim zabijakom burín. Stačí zmiešať roztok amoniaku a epsom solí spolu a nastriekajte na burinu. Voila!

Citrónový sprej proti voškám

Máte problémy s voškami vo vašej záhrade? Zmiešajte koktejl citrónovej šťavy a vody do fľaše na sprejovanie. Zatriaste
poriadne a začnite striekať tak veľa ako chcete. Otravné vošky sa stratia a opäť budete môcť pestovať bez nich.


 Záhrada ruží – skvelý tip na pestovanie

Mali ste ruže avšak nerástli rovno? Dnes vám ukážeme skvelý trik ktorý vám vaše ruže vyrovná od ich prvého púčika! Vytvorte do zemiaku dieru a vložte do nej stonku od ruže. Zasaďte celý celok a ruža začne rásť čoskoro, plus ruža vám bude rásť rovno a nie pokrivene a nekontrolovane.

 Mydlo na hmyzÁno, je to tak. Mydlenie hmyzu naozaj funguje, stačí použiť váš domáci prostriedok (čistič) na umývanie riadov alebo použite nejaký organický roztok a zmiešajte s vodou a nalejte do spreju. Striekajte tento roztok na rastliny ktoré budú počas sezóny mať problémy s chrobákmi. Chrobáky toto
mydlo neznášajú, no rastlinkám nijako neuškodí. Počas pršania je toto mydlo zmyté a tak je schopné chrániť rastlinky pred podzemnými zvieratkami.