Potraviny vyrobené v Číne ktorým sa musíte vyhnúť


V dnešnom svete mnoho potravín ktoré máme na trhu pochádza zo zahraničia kvôli hospodárskej politiky zvanej „otvorený trh“Pokiaľ však narazíte na „potraviny“ pochádzajúce z Číny, musíte si byť vedomí určitých rizík. Potraviny v Číne sú oveľa lacnejšie, no to neznamená že dostanete to isté za takýto lacný peniaz. V skutočnosti si kupujete potraviny ktoré vážne poškodzujú vaše zdravie či už v krátkom období či v dlhodobom horizonte. Čo sa týka USA, tam je to zamorené potravinami z Číny.

1. Ryba Tilapia


Až 80% Tilapia rýb v USA pochádzajú z Číny. Tilapia je ryba ktorá konzumuje všetko čo nájde. Vezmite do úvahy zamorenie vôd v Číne a predstavte si asi ako zdravé tieto ryby musia byť. Podľa jednej štúdií je táto ryba dokonca škodlivejšia než slanina.2. Tresky

Až polovica tresiek v USA pochádza práve z Číny. Opäť, problémy so znečistením nerobia ryby pochádzajúce z Číny práve bezpečnými na konzum. Exporty týchto rýb boli dokonca obmedzené v samotnej Číne.


3. Jablkový džús


Je všeobecne známe že Čína využíva nebezpečné pesticídy na ich ovocia. Polovica jablkových džúsov v USA pochádza z Číny. Čínska vláda tieto pesticídy oficiálne zakázala, no stále sa používajú. Je oveľa zdravšie a lepšie kúpiť si jablká a spraviť si vlastný jablkový džús.4. Spracova
né huby


34% spracovaných húb v USA sú importované z Číny a proces ich spracovania je neznámy. O tomto zamorení nevie mnoho Američanov a predsa nekupujú ich vlastné, kanadské či americké huby.


5. Čínsky cesnak

Okolo 31% cesnaku v USA pochádza priamo z Číny a proces ich spracovania je neznámy, no vie sa že využívajú opäť zakázané pesticídy, hlavne metylbromid ktorý je extrémne škodlivý vášmu zdraviu.


6. Sliepky


Predaj sliepok z Číny bol schválený vládou USA už v roku 2013 napriek tomu čo hydina pochádzajúca z Číny ponúka – geneticky modifikované plodiny striekané pesticídmi, utlačované ostatnou hydinou v malom priestore atď.