Nová štúdia ktorá šokovala vedcov: Kokosový olej je zázrak!Výskumníci na írskej univerzite Athlone Institute of Technology študovali účinky kokosového oleja a zubnej pasty vnútri úst aby zistili ktoré z nich má najlepšie účinky. Čo zistili je skutočnosť že len 1 lyžica kokosového oleja namiesto používania zubnej pasty má oveľa väčší dopad na orálnu hygienu.

Ako presne účinkuje kokosový olej na zuby? V prvom rade, kokosový olej má schopnosť zabrániť zubným kazom lepšie než akákoľvek značka zubnej pasty či ústnej vody. Zároveň, kokosový olej nemá žiadne vedľajšie účinky pretože je to prírodná substancia, neobsahuje žiadne chemikálie ani nič škodlivé. Je preukázané, že kokosový olej zabíja baktérie nachádzajúce sa v ústach, oveľa lepšie než zubná pasta.

Je taktiež dôležité vedieť to, že kokosový olej má mnoho využití a teda sa nevyužíva len ako alternatívna zubná pasta na orálnu hygienu, ale taktiež na jednoduché aktivity dennej rutiny ako napríklad kozmetické produkty, varenie, prvá pomoc, atď...Štúdia odporúča využívať lyžicu kokosového oleja počas toho ako si čistíme zuby. Uistite sa, aby ste kokosový olej počas toho ako si umývate zuby neprehltli.
foto :  www.jenzeny.cz