Najzdravšia zelenina sveta na ktorú sme úplne zabudli!Vedeli ste že žerucha je plná železa a že dokonca obsahuje viac železa ako samotný špenát? 


Zároveň obsahuje väčšie množstvo vitamínu C než citrón či pomaranč!

Táto superzdravá zelenina je plná mnohých zdravých živín ktoré ponúkajú nášmu telu mnoho liečiacich účinkov, a napriek všetkým týmto kvalitám sme na ňu úplne zabudli. Pochádza z Eurázie no dnes už ju nájdete kdekoľvek na svete.

Nedávna štúdia preukázala že táto zelenina je práve najzdravšou zeleninou sveta. 

Prečo? 

Pretože žerucha znižuje a zastavuje oxidačný stres a zvyšuje antioxidačné účinky. 

Táto neuveriteľne zdravá zelenina vám taktiež:
  •  vyčistí krv
  • osvieži vás
  •  stimuluje váš apetít 
  • čistí celé telo

Mnoho ľudí v dnešných dňoch využíva práve šťavu zo žeruchy.
 Mnoho expertov z celého sveta odporúča konzumáciu šťavy žeruchy v pomere 1:5, pretože je to veľmi silná zelenina je schopná spôsobiť zápal žalúdku a hrdla ak pijete výlučne čistú nezriedenú šťavu.
 Taktiež je dôležité vedieť aby ste ho nepili každý deň, no každý druhý.

Jeho využitie tu nekončí. Je možné šťavu aplikovať aj externe. Môžete ju využiť na liečbu rôznych kožných chorôb, kožných nečistôt, straty vlasov atď. 

Ako na to? 

Jednoducho si vtrite túto šťavu na postihnutú oblasť alebo si môžete spraviť obklad. Ak teda sa rozhodnete využiť obklad rozpučených listov žeruchy, mali by ste vedieť že žerucha znižuje viditeľnosť škvŕn zo slnka.

Mnoho rôznych štúdií potvrdilo že žerucha je schopná zastaviť rast nádorov či metastázu (testy boli uskutočnené na zvieratách) ak je extrakt zo žeruchy injekčne aplikovaný do tela. Vďaka jeho antioxidačným účinkom je schopný zápasiť aj s kardiovaskulárnymi chorobami. Je taktiež odporúčaná pre ťažkých fajčiarov.

Obklad

Narežte listy žeruchy na malé kúsky. Postihnutú oblasť si dôkladne vyčistite s alkoholom ešte pred aplikovaním žeruchového obkladu. Ako náhle skončíte s obkladom, musíte ho zaistiť s obväzom. Obklad nechajte pôsobiť 2-4 hodiny. Po uplynutí doby vyčistite túto oblasť so studenou vodou.