Berte tento vitamín – odpudzujte komáre celé leto!


Takmer každý má rád horúce, slnečné, letné dni no nikto nemá rád komáre, však?
 Práve počas takýchto horúcich dňoch komáre začnú lietať a napádať okolitých ľudí. Spôsobujú obrovské nepríjemnosti ako je napríklad štípanec ktorý neuveriteľne svrbí.


 Využívanie chemikálií na odpudzovanie komárov nie je to čo každý chce. Takýto repelent je na trhu už od roku 1956, a nie každý ich má rád, či už kvôli ich zápachu alebo vedľajším účinkom.

 Pokiaľ ste jedným z tých ktorí odmietajú striekať na seba chemikálie, máme pre vás dobrú správu. Namiesto chemikálií môžete využiť vitamín B1! Jeho konzumáciou nielenže budete odpudzovať komárov, ale taktiež nebudete cítiť žiadne vedľajšie účinky a ušetríte peniaz!

Vitamín B1 (tiamín)

je vitamín rozpustný vo vode, je potrebný pre telo aby fungovalo správne a aby bolo zdravé. Môžete ho nájsť v potravinách ako je brokolica, cibuľa, zelená fazuľa, kel, špenát, kapusta, baklažán či slnečnicové semená a zohráva dôležitú rolu v boji proti stresu.
 Taktiež zlepšuje imunitný systém. Pokiaľ máte dostatočné množstvo tohto vitamínu vo vašom tele, vaše telo bude produkovať zápach ktorý komáre neznášajú a teda ich budete odpudzovať. Tento zápach, pravdaže, ľudia nie sú schopní zachytiť.

Poznámka: 

Tieto teórie ešte neboli vedecky potvrdené, no ľudia užívajúci tento vitamín vedia o čom hovoria, pretože si to vyskúšali sami. 


Pokiaľ to chcete vyskúšať, mali by ste brať 100 mg vitamínu B1 (tiamínu) denne, už za 2 týždne by ste mali zbadať to, ako sa vám komáre vyhýbajú oblúkom! Pokiaľ to nefunguje, vyskúšajte tento recept na


 Prírodný repelent:


                                                             Budete potrebovať 

  •  čajovníkový a levanduľový olej
  •   vilín  
  •   studenú prevarenú vodu 
 Do sprejovej fľaši nalejte do polovice vodu, následne pridajte ½ čajovej lyžičky vilínu, 15 kvapiek čajovníkového a levanduľového oleja. Tieto ingrediencie následne zmiešajte. Aplikujte na vašu kožu a komáre už vôkol seba neuvidíte!