Ani doktori si nevšimnú tieto skoré príznaky cukrovky


Cukrovka je v dnešnom svete veľmi častou chorobou, väčšina ľudí o nej vie všetko, teda aspoň si to myslia... no sú na omyle.Je všeobecne známe že táto choroba vzniká v dôsledku genetiky, výžive a životnom štýle, a takmer všetci vedia všetky najznámejšie symptómy cukrovky, no nevedeli o týchto skrytých príznakoch ktoré sú skorým varovaním a zvyknú byť odignorované. Je dobré ich vedieť a tak včas zabrániť vzniku tejto chronickej choroby.

• Neustály pocit podráždenosti a svrbenia


Je možné že vaša koža začne byť viac podráždenejšou a začne svrbieť, je to z dôvodu že cukrovka oslabuje krvný obeh a teda koža nedostáva dostatočné množstvo živín. Pokiaľ hydratačné krémy nepomáhajú, navštívte lekára aby vám zistil krvné hladiny.

• Koža vyzerá nepekne

Je normálne ak vekom koža zvráskavie, no čierne bodky najmä v okolí kolien, členkov a na zadnom krku môžu byť znakom cukrovky. Zdravotný stav spôsobujúci tieto zmeny sa volá acanthosis nigricans a je blízko v spojení s hladinou cukru v krvi. Navštívte dermatológa ktorý vám predpíše rôzne prípravky.

• Sluch sa zoslabuje

Cukrovka ovplyvňuje váš sluch. Strata sluchu môže byť indikáciou začiatočného štádia cukrovky ktoré je charakterizované vysokou hladinou cukru v krvi a taktiež 30% strata sluchu. Výskumníci sa domnievajú že cukrovka poškodzuje krvné cievy a nervy v ušiach.

• Zhoršené/Zlepšené videnie

Pokiaľ ste nútený zložiť si okuliare na prečítanie, je možné že máte vysokú hladinu cukru. Cukrovka je často spojená so zhoršeným zrakom, no v niektorých prípadoch sa môže zlepšiť – je to spôsobené zmenami tekutín v očiach – všetko spôsobené cukrovkou. Monitorujte akúkoľvek zmenu vo vašom zraku, nahláste doktorovi akékoľvek zmeny.