Ako správne vytlačiť vyrážkuNikto si nechce nájsť vyrážku na svojom tele! Zvyčajná reakcia každého človeka keď zbadá vyrážku je vytlačiť si ju čo najskôr, no vytlačenie nie je vždy tou najracionálnejšou voľbou, ani tou najlepšou. Pokiaľ ho nevytlačíte správne, môžete si vytvoriť jazvu a infekcia sa môže rozšíriť.
1. Umyte si vaše ruky dôkladne (vydezinfikujte)

Predtým než niečo začnete robiť s vyrážkou, je dôležité aby ste si dôkladne umyli vaše ruky. Vyrážky sú veľmi citlivé (otvorená koža) a ak sa ich dotknete so špinavými rukami, problém len zhoršíte.

2. Vyčistite kožu okolo


Zoberte vatovú guľôčku a namočte ju do antibakteriálneho čističa. Ňou následne vyčistite oblasti okolo vyrážky aby ste odstránili nadbytočné množstvo mastnoty a baktérií ktoré by mohli sabotovať vašu prácu a zabraňovali správnemu a rýchlemu zahojeniu vyrážky.

3. Píling

Spravte si píling, zbavíte sa tak mŕtvej a nadbytočnej kože a spravíte vašu kožu čistejšou a zdravšou čo umožní lepšie a efektívnejšie vytláčanie vyrážky. Vyberte si pílingový prostriedok obsahujúci kyselinu salicylovú, naneste malé množstvo tejto kyseliny na oblasť kde máte vyrážky. Zmyte s vlažnou vodou.

4. Vytlačujte s prstami medzi vyrážkou


Netlačte prstami priamo na vyrážku ale položte ich vedľa vyrážky. Jemne stlačte prsty ku sebe a obsah vyrážky by mal vyjsť von, tlačte kým sa celý hnis neodstráni zvnútra vyrážky. Nedotýkajte sa hnisu ani vyrážky po tom ako ste vytláčanie dokončili. Použite vatové tyčinky na vyčistenie hnisu. Po vytlačení vyrážky, využite nejakú antiseptickú zlúčeninu.

Ako sa vyvarovať vyrážkam? 

Vyrážky sú najmä spôsobené nedostatkom prísunu vody telu, jedením nezdravej stravy a zlým životným štýlom (stres, nedostatok spánku). Ak sa chcete vyvarovať vyrážkam, musíte:

· dbať na starostlivosť o kožu, mať rutinu – čistiť, zavlažovať kožu...

· mať zdravú stravu


· kúpiť správne čistidlo na tvár ktoré by udržalo vašu pokožku čistú