Ako si vyčistiť dutiny za pár sekúnd využitím vašich prstov!Plný nos vám zabráni správnemu dýchaniu. Sú to práve zväčša alergie či choroby ako je chrípka, nádcha alebo prechladenie ktoré spôsobujú zahltenie našich dutín. Pokiaľ chceme tento problém riešiť, máme na výber 2 spôsoby – ošetrenie tohto problému rôznymi medicínskymi liekmi alebo použiť tzv. akupresúru.


Trik 1 – využite váš jazyk a stlačte bod medzi vaším obočím

Keď máme krízu plného nosa či už kvôli alergii alebo chorobe, zväčša sa obrátime na rôzne lieky ktoré sople eliminujú. Avšak radšej by sme sa mali pokúsiť „vyťažiť“ túto tekutinu z hlavy. Tu je časť kedy využívame akupresúru – tlačením na určité časti tela dokážeme stimulovať tok tekutín a odblokovať dutiny. Jeden takýto bod leží vo vnútri našej ústnej dutiny. Tlačte vašim jazykom oproti podnebiu a počas toho tlačte vašim prstom na miesto medzi vašim obočím. Tlačte 20 sekúnd a ucítite ako sa symptómy vytracujú. Potom ako tlak uvoľníte, ucítite pohyb smerom k zadnej časti hrdla kvôli skutočnosti že sople sa uvoľňujú. Pokiaľ tento trik u vás nezafungoval, vyskúšajte ďalšie.

Trik 2 – aplikujte tlak na vaše obočiePokiaľ cítite že sú hlieny vyššie vo vašej hlave, vyskúšajte stimulovať iné akubody aby ste vyčistili váš upchatý nos a dutiny. Položte vaše prsty na začiatok každého obočia a tlačte. Pokiaľ cítite ako sa tlak po niekoľkých sekundách v dutine zmenil, presuňte vaše prsty do stredu obočí a tlačte tam. Udržujte tlak až dokým necítite úľavu, potom prsty presuňte až na koniec.

Trik 3 – minimasáž!

Masáže robia nášmu telu zázraky – a to je použiteľné aj pre nahromadenie hlienov a tlak vo vašej hlave. Použite vaše prsty na opakované zatlačenie začiatkoch kľúčnych kostí tak, aby sa hlieny uvoľnili smerom dole.Je dôležité ostať v pohybe aby sa vaše lymfy začali hýbať a mohli tak napomáhať k odhlienovaniu!