Ako odstrániť hnedé škvrny z pokožky!


Pečeňové škvrny alebo starecké škvrny sú opálené, ploché, hnedé škvrny na pokožke. Sú rôzne vo veľkosti a obvykle sa objavujú na tvári, rukách, dlaniach a ramenách – oblasti najviac vystavené slnku. Hoci sú tieto škvrny najmä prisudzované ľuďom starším ako 50 rokov, taktiež môžu postihnúť mladých ľudí, najmä pokiaľ bol jedinec vystavený slnečnému svetlu počas dlhej doby. 
Čo spôsobuje tieto škvrny?
Ako sme už spomenuli, roky vystavenia slnku je hlavným faktorom ktorý ovplyvňuje vznik týchto škvŕn. Avšak, časté využívanie opaľovacích lehátok môže byť taktiež za lubom. Naša pokožka obsahuje melanín, pigment ktorý sa nachádza v hornej vrstve kože. V momente ako sa ultrafialové svetlo dostane do kontaktu s našou kožou, produkcia melanínu sa zvýši a vytvorí opálenie ktoré má ochrániť hlbšie vrstvy kože pred poškodením. Pokiaľ chcete zabrániť vzniku týchto škvŕn, musíte obmedziť vystavenie slnku – vaša pokožka môže byť príliš citlivá. Tieto škvrny sa zväčša objavujú u ľudí so svetlejšou pokožkou hoci sa to môže stať každému. Pokiaľ sa tieto škvrny budú často zväčšovať a meniť svoj tvar, je vhodné konzultovať o tomto probléme s doktorom – môže to byť melanóm.

Liek

Tieto škvrny môžu byť ošetrované laserom, krémami, chemickými peelingmi či dermabraziou. Avšak namiesto týchto metód môžete vyskúšať prírodnú variantu ktorá môže zafungovať rovnako, a možno aj lepšie. Prírodná kombinácia šťavy cibule a jablčného octu sa môže využiť na odstránenie stareckých škvŕn. Cibule obsahujú antioxidanty ktoré neutralizujú voľné radikály vo vašom tele a alfa hydroxyl z jablčného octu eliminuje mŕtvu kožu a tak vytvára priestor pre mladú kožu pod ňou.

Príprava a použitieNasekajte jednu cibuľu a rozpučte ju. Túto šťavu následne vložte do mixéra spolu s jablčným octom. Zmes mixujte počas kratšej doby a aplikujte na vaše starecké škvrny s vatovými guľôčkami. Pre najlepšie výsledky využite surový, organický jablčný ocot.