7 dôvodov prečo máte biele škvrny na nechtochKeď sme boli malí, bolo nám povedané že biele škvrny na našich nechtoch sú kvôli tomu že nepijeme dosť veľa mlieka. Je to pravda, nedostatok kalcia v tele spôsobuje biele škvrny na nechtoch, no pokiaľ zbadáte že sa tieto škvrny nestrácajú, či vracajú sa späť, môže to byť signál že niečo vážne sa deje s vaším telom. Nedostatok zinku

Obrovské riziko najmä pre vegetariánov a pre ľudí s obličkový či pečeňovým ochorením a cukrovkou. Najväčšie symptómy tejto diagnózy je únava, hnačka, nechuť a slabý imunitný systém.

Plesňová infekcia


Plesňové infekcie sú veľmi časté. Niektoré symptómy zahrňujú zhrubnuté nechty a zväčšovanie bezfarebnej oblasti. Biele škvrny sa objavujú blízko pri špičke či kožtičke nechtu a spôsobujú rozdelenie nechtu.

Pellagra

Pellagra je diagnóza kedy človek trpí nedostatkom vitamínu B3. Symptómy tejto diagnózy sú nevoľnosť, šupinaté miesta na koži, hnačka a zápal sliznice.

Nedostatok vitamínu C


Nedostatok tohto vitamínu sa neprejavuje nijakými symptómami, a je to znepokojenie pre ľudí ktorí trpia anorexiou, cukrovkou a ľudí trpiacimi hnačkou.

Cirhóza poškodenie tkaniva pečene a zjazvenie

Po tom ako je pečeň poškodená, začne sa automaticky ošetrovať a opravovať čo spôsobuje to, že poškodené tkanivo sa zjazví. Symptómy tejto diagnózy sú okrem bielych škvŕn na nechtoch napríklad takéto: žltačka, svrbenie kože, nevoľnosť, únava, ľahká tvorba modrín, strata váhy, opuchnuté chodidlá a členky.

Addisonova choroba


Táto choroba je spôsobená zlyhaním nadobličiek ktoré produkujú hormón ktorý pomáha telu bojovať so zápalmi, reguluje hladinu vody a soli v tele a vytvárajú krvný cukor. Symptómy: únava, stmavená pokožka, strata váhy, túžba po slaných potravinách, bolesť svalov, nevoľnosť a nízky krvný tlak.


Trichinóza

Choroba spôsobená skonzumovaním škrkavky z mäsa ktoré bolo nesprávne upečené. Symptómy: únava, brušné kŕče, hnačka, nevoľnosť. Pokiaľ sa choroba nelieči, spôsobí bolesti hlavy, slabosť, bolesti svalov a opuch tváre.