4 najlepšie potraviny na regulovanie hormonálnej vyrovnanosti u žienVšetky ženy chcú nájsť zdroj mladosti v ich dennej strave. Perfektná kombinácia potravín povedie k hormonálnej vyrovnanosti. 

Konzumáciou určitých potravín ktoré sú bohaté na živiny si môžu ženy napomôcť k dosiahnutiu dobrej nálady, energii, rýchlemu metabolizmu, skvelej pokožke, atď.

1. Jogurt
Jogurt je starodávnou komoditou a jeho konzumácia prináša nespočetne veľa výhod pre vaše zdravie. Odborníci na výživu tvrdia že jogurt môže byť zvaný „superjedlo“ pre ženy. Tento kvasený mliečny produkt obsahuje probiotiká ktoré reprodukujú zdravé baktérie v črevách (tiež známa ako mikroflóra) a taktiež obsahuje kalcium, prospešná živina pre silné a zdravé kosti. Vitamín D obsiahnutý v jogurte taktiež hrá významnú rolu v regulovaní hormónov.

2. Mastné ryby


Omega-3 mastné kyseliny hrajú významnú rolu v zdraví žien. Taktiež pomáha chrániť ženy proti srdcovým chorobám, hypertenzii, zápalovým chorobám a depresii.

3. Zeleniny bohaté na antioxidanty

Tmavé listové zeleniny sú skvelým zdrojom antioxidantov a sú veľmi nápomocné pre ženy na vyrovnanie hormónov. Taktiež sú skvelým zdrojom vitamínov a minerálov prospešných pre celkové zdravie a telesnú kondíciu.

4. Korenia

Bylinky a korenia by nemali byť pozabudnuté. Škorica, zázvor a cesnak sú bomby v prírodnom liečení. Ich dennou konzumáciou prospejete k dobrej nálade, hormonálnej vyrovnanosti a mladému vzhľadu vašej tváre a tela!


foto :rosly.sk