Zbavte sa čiernych bodiek už za 15 minút


Zvýšená produkcia melanínu v tele vedie k zjavu čiernych bodiek na vašej pokožke, alebo k hyperpigmentácii. Ľudia s tmavšou pleťou majú väčšiu šancu získať takéto problémy.

Čierne bodky na pleti môžu postihnúť obe pohlavia a ľudí akéhokoľvek veku. Takýto kozmetický zjav môže zničiť sebavedomie jedinca a ovplyvňuje to, ako vníma seba samého. Akné je podobný problém, no môže byť vyriešený ľahšie ako čierne bodky. Je pomerne zložité odstrániť čierne bodky a vyžaduje to kombináciu preventívnych opatrení a určitých produktov aby ste ich vyčistili.

Problém môže byť spôsobený:

  - nadmerným vystavením slnečnému svetlu, zápal kože, hormonálna nevyrovnanosť, tehotenstvo, Adisonova choroba, nedostatok spánku či stres.


Našťastie pre vás, Vám ukážeme domáce lieky 

ktoré vám doslova vymažu tieto čierne bodky, a to 

všetko za 15 minút!


   
•   Zmiešajte 4 čajové lyžičky cmaru a 2 čajové lyžičky čerstvej paradajkovej šťavy. 
Zmes aplikujte na tvár, nechajte pôsobiť 15 minút a následne ju zmyte s vodou.


•      Rozmeľte polovičku pohára ovsených vločiek, pridajte citrónovú šťavu a spravte z toho pastu. Túto pastu následne aplikujte na tvár, nechajte ju pôsobiť po určitý čas (najvhodnejšia doba je 15 minút) a následne odstráňte s handrou namočenou v teplej vode. Proces opakujte aspoň 1-krát do týždňa.


•     Mandle sú skvelé pre vašu kožu, a to znamená že sú skvelé na čierne bodky! Nechajte cez noc 8 až 10 mandlí namočených vo vode, ráno ich olúpte a rozmeľte. Pridajte 1 čajovú lyžičku prášku santalového dreva a čajovú lyžičku organického medu. Z ingrediencií spravte pastu ktorú následne aplikujte na tvár. Nechajte ju pôsobiť 30 minút a následne umyte.
 

Ak chcete znížiť výskyt čiernych bodiek na vašej pokožke, môžete taktiež použiť: citrón, aloe vera, olej z vitamínu E, cmar a papáju.


Citrónová šťava obsahuje antioxidanty, vitamíny a minerály sú schopné bojovať proti chybám na pokožke a zosvetlujú pokožku.