Vložte si cesnak do vašich úst na 30 minút. Pozrite sa prečo!Cesnak sa už po dlhé stáročia využíval na medicínske účely, či už liečenie alebo ako prevencia pred rôznymi chorobami a stavmi. 


Je využívaný pre rôzne choroby, napríklad srdcové či krvné choroby, hypertenzia, vysoký cholesterol, ateroskleróza... 
Niektoré využitia sú taktiež potvrdené vedou a sú aj podporované lekármi. Niektorí ľudia využívajú cesnak ako prevenciu proti rakovine hrubého čreva, rektálnej rakoviny, rakoviny žalúdka, pľúc, prsníka či prostaty.

Cesnak produkuje chemikáliu zvanú alicín. Táto zlúčenina je práve mágiou cesnaku, dodáva mu taktiež jedinečnú vôňu. Čím je cesnak starší, tým menej alicínu v sebe má a tým má slabšiu vôňu. Cesnak je skvelé ochucovadlo pridávajúce vášmu jedlu arómu, chuť a skvelé živiny pre vaše zdravie.

Niektorí ľudia využívajú surový cesnak buďto v nasekanom alebo spučenom tvare. Takto si ho pridávajú do svojich jedál aby mali z neho to čo od neho očakávajú. Avšak vedeli ste o tom že existujú ľudia ktorí využívajú cesnak ako... „sladkosť“? 
Niečo čo si ľudia dajú do úst a cmúľajú to. Je to pravda! Čínski ľudia si vložia cesnak do ich úst a cucajú ho počas 30-tich minút. Túto starovekú metódu praktizujú skoro ráno. A výsledky sú neuveriteľné.

Zdravé živiny z cesnaku sa do vášho organizmu dostavajú cez vaše sliny ktoré ho efektívne rozkladajú a teda je aj omnoho efektívnejšie strávený žalúdkom a teda aj vstrebaný do krvi ktorú následne čistí, a to nie len krv ale aj žily a tepny! Po uplynutej polhodine musíte cesnak vypľuť. Umyte si zuby a ak stále máte z úst zápach, žuvajte 1 kávové zrnko či petržlenový list.

Takéto cmúľanie má mnoho výhod: čistí vaše telo, zlepšuje zdravie vašich obličiek, čistí vašu kožu, zlepšuje imunitný systém, bojuje proti bronchitíde, kontroluje váš apetít. Taktiež funguje skvelo voči chronickému kašľu a obličkovým kameňom.