Spravte si obklad zo zázvoru! Na bolestivé svaly a iné!Jednoducho a rýchlo si viete zhotoviť obklad zo zázvoru. Je skvelý na bolestivé svaly, na prevenciu vzniku rôznych vážnych chorôb a aj proti zápalovým procesom v tele.

Niekedy človek pracuje tak ako má a zrazu je unavený, slabý a onedlho má horúčku – to znamená že je prechladnutý.Skúste túto metódu a uvidíte že už nepôjdete späť! Ak sa cítite choro mali by ste vykonať preventívne opatrenia aby choroba nezosilnela aby bola vykorenená ešte v jej začiatočnom stave.

Ako na to?


Nastrúhajte zázvor, tým že ho nastrúhate využijete väčšie množstvo jeho účinných látok ktoré sa ľahšie uvoľnia. Do 2,5dl vriacej vody vsypte 2 lyžice tohto nastrúhaného zázvoru a nechajte zmes prikrytú na 10 minút. Následne doň namočte ľanovú tkaninu, dajte na ňu trocha postrúhaného zázvoru a aplikujte tento obklad na hruď a chrbát.

Nechajte pôsobiť počas polhodiny a procedúru opakujte pravidelne až dokým sa symptómy choroby nestratia. Čoskoro sa budete cítiť lepšie vďaka protizápalovým látkam v zázvore.

 Ak máte chrípku či zápal hrdla, môžete si taktiež spraviť zázvorový čaj s citrónom, je to skvelá kombinácia na boj s bežnými chorobami či zápalmi.

Existuje video v angličtine ktoré vám môže napomôcť (ak máte problémy) v zhotovení tohto obkladu: 

video : www.youtube.com