Povedzte zbohom ušným infekciám! Časť II.Nedávno sme vám priniesli správu o tom ako sa zbaviť infekcií v ušiach. Hoci metódy ktoré sme napísali sú veľmi efektívne, neboli všetky.


 A tak aj dnes vám prinášame nové metódy ktoré môžu byť pre vás ešte lepšie ako tie predošlé a budú vám vyhovovať.

Tak ešte raz, dôvod infekcie ucha sú baktérie a vírusy v strednom uchu. Vyskytuje sa najmä u detí. Takýto zápal má mnoho následkov ako je problém zaspať, tekutina v uchu, bolesť hlavy, horúčka a pod.

Naposledy sme vám ukázali triky so soľou a cesnakom.


• Bazalka

Bazalka zoslabuje infekciu a zastavuje bolesť.

Extrahujte šťavu z piatich čerstvých bazalkových listov. Šťavu sa snažte položiť okolo ucha tak, aby sa nedostala dnu. Takto sa šťava vstrebe a bude putovať v krvi, efektívne sa dostane do ohnísk infekcie kde ich bude liečiť s nevídanou silou. Môžete taktiež zmiešať pár kvapiek bazalkového oleja s rovnakým množstvom nosného oleja (napr. kokosový olej). Namočte do zmesi vatovú guľôčku a jemne si s ňou omastite trocha vnútro ucha, okolo vonkajšieho ucha a za uchom. Proces opakujte 2x denne.


• Jablčný ocot


Je to najlepšia voľba ak je infekcia spôsobená plesňou, ocot je v tomto prípade vynikajúci.

Zrieďte časť jablčného octu s rovnakým množstvom vody. Namočte vatovú guľôčku v tejto zmesi a vložte si túto vatu do vášho ucha, nechajte pôsobiť 5 minút. Po uplynutom čase si ľahnite na opačnú stranu aby ste zostatkovú tekutinu dostali von z vášho ucha. Použite fén aby ste vysušili vaše ucho čo najviac, huby neznášajú sucho a milujú vlhko.

Cibuľa

Nielen skvelá na varenie. Jednu nasekanú cibuľu vložte do mikrovlnky a zohrejte na 1 či 2 minúty. Nechajte ju vychladnúť a vytlačte z nej šťavu. 2 až 3 kvapky si následne nakvapkajte do infikovaného ucha a nechajte šťavu pôsobiť určitý čas. Ľahnite si na druhé ucho tak aby sa zostatková tekutina dostala z vášho ucha von.Čoskoro vám prinesieme časť 3!