Povedzte zbohom bolesti vašich kĺbov, nôh a chrbtice s týmto potvrdeným protizápalovým ukľudňovákom

Mnoho ľudí trpí bolesťou chrbta, kolien, nôhčlenkov, najmä starí ľudia. 

Tieto druhy kĺbových bolestí zažívajú ľudia ktorí celý deň sedia alebo žijú neaktívne. 


Podľa štatistík, 1/3 dospelých povedali že zažili kĺbovú bolesť v predošlých 30-tich dní.
 Existuje mnoho zdravotných stavov ktoré môžu viesť k bolestivým kĺbom, 
ako napr.: osteoartróza, reumatoidná artritída, burzitída, reuma, podvrtnutia a iné zranenia.

Lekárski experti tvrdia že bolesť chrbta sa vylieči časom. 

Vravia že približne 50% pacientov s bolesťou chrbta budú cítiť uvoľnenie z bolesti dolného chrbta v najbližších 2 týždňoch. A takmer 90% už nebude mať bolesť po 3 mesiacoch, nezáležiac na liečbe.
 No to nevadí, pre ľudí ktorí zažívajú bolesť chrbta to môže byť extrémne obtiažné žiť ich denné životy. Je pre nich ťažké ležať a sedieť. Je dokonca pre nich ťažké stáť.

Bolesť nôh


 keď sa jedná o bolesť nôh, väčšinou je spôsobená z využívania, zo zranení kĺbov či kostí. Alebo je to z dôvodu zranenia vo vašich svaloch, väzoch, šľach či iných jemných tkanív. Taktiež by ste mali vedieť že niektoré druhy bolestí nôh môžu byť spojené s problémom vašej dolnej chrbtice. 

Slabá cirkulácia môže byť taktiež jedným z dôvodov.

V tomto článku vám ukážeme najlepšie a najefektívnejšie ukľudňováky ktoré vám pomôžu liečiť a ošetrovať vaše bolestivé kĺby a vašu boľavú chrbticu.

 Tento ukľudňovák je veľmi jednoduchý a ľahký na výrobu., a je zložený z jednoduchých ingrediencií.

 Tu je návod:


Najlepší protizápalový ukľudňovák pre ošetrovanie boľavých kĺbov – RECEPT:

Ingrediencie:

        1 pomaranč
        2 šálky ananásu
        2 stonky zeleru
        2 hrušky
        1 citrón
        2 cm čerstvého zázvoru
        5 cm surového koreňa kurkumy
        štípka čierneho korenia
        ½ čajovej lyžice kokosového oleja

Postup
Najprv ošúpte citrón, pomaranč, zázvor a koreň kurkumy. Potom narežte ananás a hrušky. Vložte všetky ingrediencie do mixéru a zmixujte až dokým nedostanete homogénnu zmes. Podávajte a užite si váš ukľudňovák. Môžete ho vypiť celý naraz, potom musíte vložiť tento ukľudňovák do  skleneného džbánu a nechajte ho v chladničke.
Poznámka: uistite sa že použijete mixér, pretože nijako nezasahuje do vláknin. Ak využívate odšťavovač, vláknina bude zničená. Nedávna štúdia preukázala, že ľudia ktorí jedia potraviny bohaté na vlákninu majú nižšie hladiny C-reaktívneho proteínu (CRP) v ich krvi. CRP je v skutočnosti ukazovateľ zápalu, ktorý je spojený so zdravotnými stavmi, ako reumatoidná artritída, srdcové ochorenie a cukrovku.


Ananás
Najefektívnejši a aktívny prvok nájdený v ananáse je Bromelaín. Tento prvok je extrémne efektívny v zmierňovaní kĺbovej bolesti a je taktiež užitočný pri redukcii zápali, spojený s artritídu. Nedávna štúdia potvrdila že enzímy ako bromelaín majú účinky proti bolesti a zápalu, porovnateľné s nesteroidovými protizápalovými liekmi.

Pomaranč
Ako sme už spomenuli predtým, svalové kŕče sú častou príčinou bolesti nôh. Kŕče sa väčšinou odohrávajú kvôli nadmernému používaniu svalov, či nízky obsah draslíka/kalcia vo vašom tele. Nedávna štúdia potvrdila že konzumáciou dostatočného množstva vitamínu C pomôžete s prevenciou voči zápalovej artritídy na udržiavanie zdravých kĺbov s osteoartritídou.

Zeler

Táto super zdravá zelenina je plná vitamínu K. Lekárski experti tvrdia že nedostatočná hladina tohto vitamínu sa môže odraziť na abnormálnych chrupavkách a kostnej mineralizácii. Taktiež by ste mali vedieť že nízke plazmové hladiny vitamínu K môžu zvýšiť aktivitu osteoartritídy vo vašich nohách a kolenách.

Hruška
Ako sme už poznamenali, vitamín C je veľmi dôležitý a silný protizápalový nástroj. A tak vitamín C nachádzajúci sa v hruške redukuje riziko vzniku zápalovej artritídy a taktiež reumatoidnej artritídy.

Citrón
Jednoducho môžeme povedať, že citrón je jedným z najzdravších ovocí na planéte. Obsahuje vysoké množstvá vitamínu C a E, ktoré sú veľmi silné a potrebné antioxidanty. Tieto dva vitamíny chránia naše bunky pred voľnými radikálmi a pomáhajú nám budovať a udržiavať kolagén a spojivé tkanivo.

Zázvor
Gingerol – najaktívnejšia a najefektívnejšia časť zázvoru. Má schopnosť bojovať prostaglandíny – lipidové zlúčeniny ktoré väčšinou spúšťajú kĺbovú bolesť.

Kurkuma
Podľa štúdii publikovanej v žurnáli alternatívnej komplementárnej medicíny v roku 2009, lekárski experti zistili že aktívna zlúčenina v kurkume môže uľaviť od bolesti a zlepšiť funkciu kolena v kolenovej osteoartritíde, rovnako ako ibuprofén. Ďalšia štúdia publikovaná v roku 2006 objavila že kurkuminoid – v extrakte kurkumy, môže prekaziť kĺbový zápal a periartikulárnu deštrukciu kĺbu.Ak teda trpíte akoukoľvek bolesťou kĺbov, určite by ste mali siahnuť po takomto lieku. Ukľudni bolesť a môžete fungovať normálne. Už nikdy nemusíte brať lieky proti bolesti.

 Skúste tento liek a budete prekvapený výsledkami.