Nie ste tučná! Vaše brucho je nafúknuté! Ako naň

Mnoho ľudí cíti nafúknutie ako pocit plynatosti vo vašich črevách a v tráviacom systéme čo nadúva vaše brucho. 


Cítia sa plní a ich brucho je napuchnuté. Všetci poznáme tento bežný problém ktorý často nastáva po tom ako zjeme ťažké jedlo. 

No existujú ľudia ktorí sa cítia nafúknuto neustále.

Prečo?

        Po prvé, nepijete dostatočné množstvo vody. Mali by ste vedieť že zdravotné problémy sa zvyčajne objavujú ak nepijete dostatok vody/tekutín. Stáva sa to najmä ak pijete kávu či alkohol. A teda ak chcete piť takéto nápoje, uistite sa že na 1 šálku/pohár vypijete aj 6-8 pohárov vody. Ak nepijete dosť vody, váš organizmus sa bude snažiť ich nájsť kdekoľvek čo koniec koncov spôsobuje nafúknutie v dôsledku nedostatku tekutín.

        Vláknina! Je možné že ste upchatá, ak to je ten problém, pridajte si viac vláknin do vašej stravy. Zrýchli proces a zbaví vás nafukovania, keďže plyny sú zakliesnené pred ho... obsahmi vášho čreva! Nejedzte ho príliš veľa, môže to spôsobiť ešte viac problémov! Uistite sa že jete celozrnné chleby namiesto obyčajných.

        Stres a stres... Štúdie preukázali že práve stres môže byť dôvodom nafukovania. Pokiaľ ste v strese, mozog zabraňuje správnej funkčnosti tráviaceho systému.


        Príliš rýchle jedenie. Spomaľte! Všetko na stole je už mŕtve a teda neutečie. Uistite sa, že poriadne vaše jedlo požujete predtým ako ho prehltnete. Neodhryzte príliš veľkú časť naraz.

        Sacharidy – ak ich konzumujete príliš veľa, nečudo že ste nafúknutá! Taktiež vymeňte cukor a alkohol so zeleninami a ovocím.