Čaj proti opuchnutým nohám!

   Opuchnuté nohy sú spôsobené rôznymi faktormi, napr. tehotenstvom, nadmernou váhou, slabou cirkuláciou krvi, menštruáciou či nezdravou stravou. 


Vo všeobecnosti sa tento problém vyskytuje ak je tekutina v tele zadržiavaná. Našťastie sme si pre vás dnes pripravili recept čaju ktorý vám pomôže s takýmito opuchnutými nohami.

Petržlenový čaj
 

...je pravdepodobne najlepší liek aký môžete nájsť na opuchnuté nohy. Pravdaže, to všetko prírodne. Okrem toho že je využívaný ako korenie vďaka jeho trpkej chuti, táto zelenina je skvelá pri odstraňovaní nadbytočného množstva vody v tele.

Ako ho pripraviť?

Budete potrebovať:  Petržlenové stonky a listy, vodu

Najprv nasekajte petržlen na jemnulinko. Pripravte 500 ml vody v čajníku alebo v nejakej nádobe na varenie. Do nej pridajte 5 lyžíc tohto nasekaného petržlenu. Čajník postavte na strednú teplotu počas 5 minút a po uplynutí doby nechajte čaj vychladnúť, ešte predtým ako ho ocedíte. To je všetko čo ste museli urobiť – užite si vašu šálku petržlenového čaju a uvidíte ako sa problém rýchlo vytratí!Poznámka:

Počas pitia čaju je odporúčané byť v sede so zdvihnutými nohami hore na vankúši – tak aby boli nohy zarovno so srdcom, teda na rovnakej výške.