Ako si vypestovať pšeničné klíčky doma

(najalkalizujúcejšia potravina ktorú by ste mali jesť každý boží deň)Pšeničné klíčky sú najnovším trendom v zdravom životnom štýle. Nie je to tá istá tráva ktorú pestujete na vašej záhrade.

 Pšeničná tráva sa vyznačuje mladými pšeničnými klíčkami a esenciálnymi živinami. 

Pšeničná tráva obsahuje proteíny, vlákniny a antioxidanty, vitamíny A, B6, C, E a K, taktiež obsahuje draslík, niacín, riboflavín, kyselinu pantoténovú, zinok, železo, meď, mangán a selén. 
Okrem týchto živín je pšeničná tráva bohatá na chlorofyl, zlúčenina s rovnakou chemickou štruktúrou ako hemoglobín 

– proteín pomáhajúci červeným krvinkám viazať na seba kyslík a odovzdávať ho tkanivu v tele. 

Vďaka tejto štruktúrovej podobnosti je chlorofyl braný ako zlúčenina schopná zvýšiť koncentráciu kyslíka v krvi. 

Pšeničná tráva bojuje proti rakovine 

Jej klíčky sú jedným z hlavných častí alkalickej stravy ktorá bojuje proti zápalom a rakovine alkalizovaním tela. Mnoho štúdií preukázalo že sú veľmi efektívne voči ulceróznej kolitíde a proti rakovine pečene a hrubého čreva. 

Je bezlepková? 

Pravdaže! Lepok sa získava z plne vyvinutej pšenice, je prítomný len v semenách, nie v týchto zelených klíčkoch. 

Ako ich vypestovať? 

Budete potrebovať: 

• Organické semená zimnej pšenice 

• jemný filter 

• čistý bavlnený uterák 

• veľká sklenená misa/črepník 

• stredne-veľká výsevná miska 

Inštrukcie 

Semená umyte pod tečúcou studenou vodou, cez filter. Vložte ich do misky už počas rána a vylejte na ne filtrovanú vodu. Nechajte ich nasiaknuť počas 8-12 hodín. Večer ich opláchnite a odmočte ich tým že ich vložíte do filtra (napr. sitka) a všetko zakryte uterákom. Opakujte tento proces každé ráno a večer počas 3 dní až dokým ich neuvidíte klíčiť. Počas posledného večera si pripravte výsevnú misku a klíčky úmerne rozdeľte pozdĺž stupienkoch. 

Teraz zmiešajte 2 lyžice sódy bikarbóny a teplú vodu vo fľaške na sprejovanie. Túto zmes používajte na postrekovanie klíčkov, zabráni to vzniku plesní. Zakryte misku s uterákom na 2-3 dní a nechajte na priamom slnku. Klíčky sprejujte raz denne. Za niekoľko dní by ste mali mať zdravé a dlhé klíčky pripravené na zber!