Ako odstrániť kliešťov s využitím obyčajnej soliNiektorí ľudia namastia oblasť so slnečnicovým olejom, iní ju začnú trieť s mydlom, iní si vyberú pinzetu. 


Jednoduchý a efektívny spôsob na vyberanie kliešťov bol vynájdený náhodne. Jedného dňa som stretol starého dedinčana ktorý mi odporučil túto metódu. Na oblasť kde sa kliešť prisal si má človek nasypať trocha soli a na to dať namočenú vatu. 
Žena tvrdila že kliešť sa takto sám rozhodne odísť z tohto miesta už počas 20-30 minút (aj skôr). Po tom ho uzavrite do nejakej nádoby a pošlite ho do laboratória aby bolo zistené či je infikovaný rôznymi chorobami ako je napr. encefalitída.

Recept proti kliešťom

Ak sa plánujete vydať do prírody a nemáte žiaden prípravok proti kliešťom či komárom, skúste tento recept!

Do 200ml vriacej vody vložte 25g klinčeku, varte počas 15 minút, nechajte vychladiť a pridajte 2 polievkové lyžice alkoholu. Predtým ako sa rozhodnete vydať sa do prírody sa týmto namažte vy a aj vášho psa či iného miláčika.Ak nemáte čas na takéto recepty tak máte možnosť kúpiť si olej z klinčeka ktorého pár kvapiek rozpustite do 1 litra vody. Zápach klinčeka odpudzuje nielen kliešťov ale aj komárov. Ak sa bojíte odstrániť kliešťov sám, vyhľadajte odbornú pomoc.