Ako na Kŕčové žily a teleangiektáziu (pavučinové žilky)


Každý si myslí že kŕčové žily nie sú až tak nebezpečné, najmä z toho dôvodu že ich nesprevádza žiadna silná bolesť, no nie je nič ďalej od pravdy. 


Mysliac si, že všetky zdravotné problémy a stavy ktoré nie sú sprevádzané bolesťou nie sú problematické je hlúpe.

 Napriek tomu že nebolia, môžu vám znížiť kvalitu vášho životného štýlu. Sú nepekné a taktiež spôsobujú svrbenie.

Rozdiel medzi kŕčovitými žilami a pavučinovými žilkami

Obe sú to zväčšené žily, no najväčší rozdiel je práve v ich veľkosti a v tom ako vyzerajú na pokožke – teda ako ďaleko sú od samotnej pokožky. To je práve dôvod prečo sú kŕčové žily také priehľadné.
 Na druhej strane pôvod a príčiny týchto žíl sú rovnaké. 

Napríklad,
 - státie v jednej pozícii a žiadne pravidelné cvičenia sú tou najväčšou príčinou prečo sa objavujú, mnoho vedcov taktiež hovorí že gény zohrávajú ďalšiu veľkú rolu.

Prevencia je vždy tou lepšou voľbou

Liečba kŕčových žíl nie je tak zložitá, no prečo ju liečiť keď ich vzniku môžete pokojne zabrániť? Cvičte pravidelne, jedzte zdravo, udržujte vašu optimálnu váhu a máte o to postarané. Ďalšie čo môžete spraviť je nosiť kompresné pančušky kedykoľvek očakávate že budete musieť stať počas dlhšej doby. Taktiež kedykoľvek zmeňte vašu polohu státia pokiaľ je už nepríjemná. 


Liečba týchto žílAk všetko zlyhá a vyvinú sa u vás tieto druhy žíl, čo budete potrebovať je určitý zásah. Väčšina ľudí najprv využije rôzne ‚neinvazívne‘ metódy. No po tom ako zlyhajú aj tu sa rozhodnú pre estetickú operáciu. Každopádne existujú rôzne druhy takýchto operácii kde každá má inú percentáž úspešnosti.
 Skvelým príkladom je skleroterapia kde tekutina navádzaná ultrazvukom je využívaná aby tieto žily prakticky opravila. 

Takýto typ avšak vyžaduje množstvo skúseností a odbornosti a to je dôvod prečo by ste s takýmto druhom operácie nemali zájsť všade, je potrebné sa riadiť reputáciou. Takéto žily vám nielenže znepríjemňujú vaše zdravie ale aj váš život, poškodzuje to vašu sebavedomie a prestanete nosiť šortky či sukne. Začnite s prevenciou už dnes či vyhľadajte odbornú pomoc keď sa už ukázali!