5 rád ako zatočiť s ganglionovými cystamiTakéto cysty vznikajú u ľudí s vekom 15-40 a sú veľmi časté u žien ktoré sú gymnastky, je to z dôsledku neustáleho tlaku vyvíjaného na ich zápästia. 


Ľudia trpiaci osteoartritídou či rôznymi kĺbovými zraneniami majú náklon práve k takýmto cystám. Chirurgický zákrok je takmer vždy práve tá odporúčaná cesta, no existujú určité „lieky“ na tieto cysty ktoré sú schopné pomôcť.

Sáčky čierneho čaju


Čierný čaj má kyslé vlastnosti ktoré zabráňujú vývinu (zhoršeniu) takýmto cystám. Taktiež má protizápalové účinky ktoré upokojujú bolesť a opuch. Vložte sáčok čierneho čaju do teplej vody na 5 minút, vyžmíkajte z neho nadbytočnú vodu a položte ho na opuchnutú oblasť na 10 minút. Zopakujte proces niekoľkokrát denne, 2 až 3 dni v rade.

Kadidlový olej


Tento olej je aktívny „zvierač“ a teda je schopný zmenšiť veľkosť cysty a zabrániť jej „znovuzrodeniu“. Aplikujte pár kvapiek tohto oleja priamo na vašu cystu, následne si vaše zápästie obaľte obväzom. Zopakujte proces každý deň, používajte výlučne čistý obväz. Opakujte až dokým neuvidíte zlepšenie.

Aloe Vera

Aloe Vera má protizápalové účinky ktoré zrýchlia liečenie cysty a zredukujú bolesť ako aj opuch. Aplikujte aloe vera gél na vašu cystu a nechajte pôsobiť 20 minút. Následne si umyte natretú kožu s teplou vodou, opakujte proces 2x denne počas 2-3 dní.

Arnica olej

Je to silný protizápalový olej ktorý zredukuje bolesť a opuch spôsobený touto cystou. Zrieďte trochu oleja v rovnakom množstve olivového/kokosového oleja a zmes aplikujte na bolestivú cystu. Obaľte obväzom. Zopakujte proces 2-3 krát denne počas niekoľkých dní. Pozor, niektorí ľudia sú veľmi citliví na tento druh oleja.

Epsom soľ


Soľ ktorá je skvelá na liečenie. Vylieči cysty len za niekoľko dní. Zmiešajte lyžicu tejto soli v 1-2 pohároch teplej vody. Namočte vašu bolestivú cystu do tejto zmesi na 20-30 minút denne, proces zopakujte počas niekoľkých dní.Symptómy tejto cysty môžete zminimalizovať jedením protizápalových jedál ako je zázvor, kurkuma, losos. 

V prípade že sa s cystou nič nedeje, určite navštívte lekára!