Lekári radia: pite vodu bez chlóru! Ako na to?Väčšina z nás pije vodu z kohútika no nevieme z čoho presne je takáto voda zložená. 

Voda z vodovodu je plná chlóru - toxický plyn ktorý je využívaný ako dezinfekčný prostriedok .Voda ktorú pijeme by nemala obsahovať viac ako 4 miligramy chlóru na 1 liter vody.

No to neznamená že tomu tak je aj naozaj, hodnota chlóru je vysoko nad limitom. Je odporúčané si otestovať pitnú vodu za pomoci Testera či testovacieho pásika. Zisťuje kvalitu vody a jej obsah chlóru.

 Užívanie chlóru počas v dlhšom  časovom rozsahu je veľmi nebezpečné pre ľudský organizmus, vodný filter je v tomto prípade odporúčaný.

Konzumácia vody s chlórom zvyšuje risk rakoviny močového mechúra, zvyšuje hodnoty cholesterolu v krvi a zvyšuje šancu na získanie alergie a astmy. Naďalej táto nebezpečná zložka vody je strašná pre pokožku, oči a dýchacie ústrojenstvo.

Čistenie vašej vody a zbaviť sa chlóru je rada od mnohých zdravotných organizácií.


Ako sa zbaviť chlóru vo vode?

Vitamín C je schopný vyčistiť vodu. Čiže stačí pridať pár kvapiek citrónovej šťavy do vody pred jej pitím je tá najlepšia a najľahšia metóda ako sa zbaviť chlóru vo vode.

Taktiež môže byť voda vyčistená tabletkami vitamínu C. Je odporúčané použiť 1 miligram vitamínu C na 1 liter vody no môžete pridať viac, záleží to na obsahu chlóru vo vašej vode.

Ďalej môže byť vaša voda vyčistená vodnými filtrami ktoré sú namontované na vodovodné kohútiky. Ďalšia metóda je nechať vodu odstať, týmto spôsobom sa chlór z tekutého stavu vyparuje preč z vody v do plynného skupenstva. Avšak trvá 2 až 3 dni kým chlór celkovo vyprchá.

V neposlednom rade môže byť chlór odstránený vriacou vodou, stačí vodu dostať do bodu varu na 15 minút a bude bez chlóru.