7 vecí ktoré sa vám stanú keď začnete robiť kliky


Neustále vidíme ako sa rodia nové techniky vo fitnes a bodybuilding oblasti ktoré garantujú lepšie výsledky ako počas tých predošlých techník.

 Je to všetko pravda, čo sa týka cvikov s vlastnou váhou. Stali sa populárnymi pretože sú jednoduché a praktické, no taktiež veľmi efektívne. 
Kliky sú jedným z najefektívnejších cvikov zo všetkých cvikov s vlastnou váhou. Stačí troška vášho času a dosiahnete skvelé výsledky. Ak sa chcete dostať do formy, odporúčame robiť kliky denne, je to skvelý cvik ktorý spevní vaše jadro a poskytne podporu vašej chrbtici.

• Zlepšíte si vaše jadro a zosilnite si brušné svaly

Ak je vašim cieľom 6 tehličiek, tak kliky sú vašou najlepšou voľbou. Do cviku zapájajú všetky hlavné svalové skupiny: bočné brušné svalstvo, priamy sval brucha, šikmé svaly brucha .

Bočné brušné svalstvo zväčší vašu schopnosť zdvíhať ťažšie váhy. Priamy sval brucha zlepší vašu výkonnosť, najmä v skákaní. Šikmé svaly brucha zlepšia vašu ohybnosť.• Znížite riziko zrazenia chrbta a chrbtice

Americká rada na cvičenie odporúča kliky pre bolesť chrbta a lepšiu podporu. Tvoria svaly na chrbte bez toho aby ho nejako výrazne zaťažovali, to isté sa týka aj bokov.

• Zrýchlite si metabolizmus

Kliky spaľujú neporovnateľné množstvo kalórií a teda vám zaručí stratu váhy. Kliky zosilnia vaše boky a spália viac energie. Váš metabolizmus si môžete zrýchliť tým že kliky budete cvičiť ráno pred tým ako idete do práce či kdekoľvek inde.

• Získate lepší balans

Kliky zosilňujú brušné svaly a silnejšie svaly znamenajú lepší balans. Pravidelné kliky vám zaručia lepšie športové výkony.

• Budete mať kvalitnejšie držanie tela

Kliky vám umožňujú stáť priamo pretože zosilňujú vaše brušné svaly. Silné brušné svaly kladne ovplyvňujú vaše ramená, krk, chrbát a hruď.

• Zlepšíte si vašu flexibilitu

Každodenné kliky vám zlepšia vašu schopnosť ohýbania.

• Budete sa cítiť mentálne svieži

Kliky rozťahujú svaly zodpovedné za stres a napätie, to má za následok upokojenie a zníženie pocitu úzkosti a depresie. Ak sa ich chcete zbaviť, začnite robiť kliky už dnes, každý deň! Všetko stihnete len za 5 minút!