7 dôvodov, prečo by ženy mali piť pivo

Pitie s mierou môže byť aj zdravé. Nedávne štúdie ukázali, že pivo a najmä to čierne, má mnoho zdravotných výhod. Tu máte dôvod, prečo si dopriať jednu pohár piva po obede alebo dlhom dni. Nie je to vôbec zlý nápad, presvedčíme vás o tom!Posilňuje kosti

Ženy, ktoré vypijú dve pivá denne, majú silnejšie kosti, než tie ženy, ktoré ho nepijú. Jedná sa o výsledok štúdie prírodnej medicíny z amerického Oregonu (study of the National College of naturopathic Medicine).
Rovnaká štúdia preukázala, že pivo obsahuje významné množstvo rozložiteľného kremíka, čo je jeden z veľmi dôležitých prvkov v ľudských kostiach. Striedme pitie piva sa odporúča predovšetkým ženám v menopauze, ktorá je spájaná s riedením kostnej denzity.

Prevencia prechladnutia a protizápalové účinky

Pivo je vynikajúcim zdrojom vitamínov a minerálnych látok ako je horčík, vápnik a selén - chráni celé telo od sezónnych chorôb. Okrem toho, že obsahuje veľa antioxidantov, ktoré stimulujú imunitný systém, je pivo považované za "jedlo". Budete sa možno čudovať, ale jeho horskastá chuť je práve podobná aj potravinám - olivový olej, špenát, mangold alebo rukola. Aj chmeľ ako základná zložka piva obsahuje humulon molekuly, čo má silné protizápalové látky. Humulon inhibuje enzýmy zodpovedné za začatie zápalového procesu.

 Krajšia koža

Pivo je výborným zdrojom B komplex vitamínov, ktoré sú zodpovedné za krásu kože. Pivo pomáha udržiavať svalový tonus, vypína pokožku a dodáva energiu celénu telu.
Tmavé pivo má však viac živín, než svetlé pivo a ponúka celý rad zdravotných výhod:
  • znižuje zlý cholesterol
  • podporuje trávenie
  • robí pleť krajšiu
  • posilňuje imunitný systém
Vzhľadom k tomu, že nemôžeme absorbovať dostatočné množstvo vitamínov B potravinami, mali by sme tento stav kompenzovať inými spôsobmi. Navyše sa traduje, že sa komáre vyhýbajú ľuďom, ktorí majú vyvážený B komplex vitamínov.

Pivo obmedzuje nadúvanie

Tmavé pivo má viac živín, než svetlé, to sme si už povedali. Viete však, že 350 ml tmavého piva obsahuje dostatok vlákniny, ktorá vám zaistí zdravie gastrointestinálneho systému?Znižuje tiež nadúvanie a zápchu. Svetlé pivo má v porovnaní s 350 ml čierneho piva menej, ako 1 gram vlákniny.

Jarná únava

Cítite sa unavení a podráždení? Pravdepodobne na vás doľahla únava, ku ktorej môže byť okrem iného pripojený aj nedostatok železa v krvi. Buďte na jar fit. Čierne pivo je vynikajúcim zdrojom železa. Kto má navyše problém so spaním, efektívne vyrieši zaspávanie. Pivo je bohatým zdrojom vitamínu B, zvlášť B12, ktorý sa nachádza v rastlinách a je zodpovedný za tvorbu červených krviniek. V minulosti sa deťom v Írsku dávali dve čajové lyžičky Guinness piva ako liek.

Chráni srdce

V rozumnej miere pivo tiež ovplyvňuje hladinu dobrého cholesterolu a znižuje ten škodlivý.Riedi krv, čím znižuje riziko infarktu. Talianska štúdia ukázala, že ženy, ktoré pijú jedno pivo denne, mali o 42% nižšiu pravdepodobnosť vzniku kardiovaskulárneho ochorenia ako tie, ktoré alkohol nepijú. Striedme pitie alkoholu obmedzuje možnosť získať diabetes 2. typu.

Hydratácia po cvičení

Zabudnite na energetické nápoje a vypite po cvičení jednu pohár piva. Španielski vedci z univerzity v Granade preukázali, že pivo má lepšie zvlhčujúci účinok na organizmus, ako čistá voda.  Telo dosahuje vyššiu telesnú teplotu, nech ste amatér alelbo profesionálny športovec - potrebuje zavodniť .