Už ste niekedy počuli o Matcha čaji? Tu je dôvod prečo by ste ho mali piť každý deň!


Čo je Matcha čaj ?


Match alebo Macca je jemne mletý, svetlý smaragdovo-zelený čajový prášok. 
Je to prírodný zelený čaj ktorý je srdcom známej japonskej čajovej ceremónie počas 900 rokov. Budhistickí mnísi ctili tento čaj ako elixír života pre jeho potenciál zvýšiť koncentráciu a zlepšiť metabolizmus.

 Matcha bol používaný ako liek pre liečenie rôznych ochorení a pochádza z Číny, z 9. storočia.

 Matcha je pripravený z vysoko kvalitného v tieni vyrasteného listu ktorý je známy ako tencha. Tieto čajové kríky sú kryté pred priamym kontaktom so slnkom ktorý redukuje tempo fotosyntézy a spomaľuje rast rastlín.
 Z tohto dôvodu majú listy tmavší odtieň zelenej a taktiež z tohto dôvodu sa stimuluje produkcia chlorofylu a amino kyselín.

 Výživová hodnota Matchy

Matcha je organický zelený čaj bohatý na A vitamín, vitamín B-komplex, vitamín C, E a K so stopovými prvkami.

 Matcha je bohatý na zložky so super antioxidantnou aktivitou vrátane polyfenolov, katechínov a chlorofylov. Prítomnosť amino kyselín ako napr. L-theanin a teofylín v matcha čaji ho robí nápojom ktorý má mnoho živín.


Výhody Matcha čaju

        Prírodné zosilnenie 

– Matcha obsahuje zdravú formu kofeínu, nemýľte si ju s kofeínom ktorý je prítomný v bežných kávach. Táto unikátna forma kofeínu, tiež známa ako teofylín, udržiava hladiny energie bez akýchkoľvek nepriaznivých účinkov.

        Detoxikácia

– Chlorofyl prítomný v Matcha čaji zdôrazňuje jeho efektívnosť čistenia tela. Chlorofyl je excelentný prvok na detoxikáciu ktorý pomáha pri čistení krvi. Pomáha udržiavať zásaditosť krvi a tkanív. Taktiež pomáha v prevencii aby sa škodlivé toxíny nespojili so stenami hrubého čreva a vylúči ich von z tela.

        Prevencia rakoviny

– Matcha pomáha pri prevencii rakoviny vďaka prítomnosti prvku EGCG (ofepigallocatechin gallate) ktorý má chemopreventívne vlastnosti. Niekoľko štúdií ukazujú že polyfenol prítomný v matcha čaji zabraňuje šíreniu malígnych rakovinových buniek, podporuje indukciu apoptózy a pomáha pri zmenšovaní risku vzniku rôznych rakovín, vrátane rakoviny močového mechúra a konečníka.

        Spáľte viac kalórií

 – Pitím matcha zeleného čaju taktiež ukázalo že zvyšuje metabolizmus a pomáha telu spaľovať tuk 4x rýchlejšie než priemerne. Opäť, na rozdiel od iných pomôcok pre schudnutie na trhu, Matcha nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky ako napríklad zvýšený tlkot srdca a vysoký krvný tlak.

        Bohatý na antioxidanty

 – Antioxidanty sú čarovné živiny a enzýmy zodpovedné za boj proti negatívnym vplyvom UV radiácie, čo nám pomáha so vzhľadom mladej pokožky a taktiež zabraňuje množstvu života ohrozujúcich chorôb. Antioxidanty sú niečo čo každý človek vedomý o zdraví hľadá v potravinách ako napr. surové ovocia, zelenina a horká čokoláda.

 Jedna miska Matcha zeleného čaju vám poskytne 5x viac antioxidantov ako každá iná potravina.