Toto sa stane s vašou tvárou ak ju umyjete s kokosovým olejom a sódou bikarbónou!

Časť vašej dennej hygieny je využívanie určitého prostriedku na umytie vašej tvári na udržanie si čistej a zdravej pokožky.


 Mnoho prostriedkov na boj proti akné, na exfoliačnosť a taktiež aj masky využívajú  malé guľôčky aby pomáhali „leštiť“ pokožku tým, že odstránia vrstvy mŕtvej kože, zatiaľ čo obsahujú krémové a čistiace prvky ktoré ju pomôžu zvlhčovať a upravovať.


Namiesto utrácania mnoho peňazí na produkty ktoré ani nemusia fungovať na vašej pokožke, môžete si vytvoriť prírodný krém u vás doma len s dvoma ingredienciami ktoré už pravdepodobne máte: 

kokosový olej a sóda bikarbóna. 

Nie len že sú tieto dve ingrediencie ľahko dostupné, sú taktiež vysoko efektívne v ošetrovaní problematickej pokožky.

 Na rozdiel od chemických a toxických ingrediencií v bežne kúpiteľnej kozmetike, tieto dve ingrediencie sú bezpečné pre vašu pokožku a sú taktiež jedlé.
 Toto je hlavný dôvod čo potrebujete keď hľadáte produkty na ošetrovanie najväčšieho orgánu vášho tela, zvnútra aj zvonka. 

Keď sú zmiešané spolu, tieto dva produkty fungujú veľmi dobre pri liečení akné, očervenania, zjazvenia a pri odstraňovaní nadbytočnej špiny, oleja a pri odstraňovaní mŕtvej pokožky. Výsledky sú dychberúce
.
Sóda bikarbóna, je často využívaná napríklad: v dome upečených produktov, ako leštiace činidlo, pre hlboké čistenie a dezodoračné činidlo pre domáce použitie. 


Môže zameniť mnoho tvrdých a toxických domácich čističoch a poskytnúť excelentné výsledky.
Je taktiež využívaná pri kozmetike (napríklad pri zubných prostriedkoch a deodorantoch). 

Jedná sa o prírodné riešenie krásy, ktoré je taktiež veľmi efektívne v ošetrovaní akné.
Veľmi často je pH príčinou, prečo sa takéto pokožkové ochorenia vyskytujú.
 Sóda bikarbóna môže byť využitá na korekciu pokožkovej hladiny pH a tým pádom aj v liečení takýchto náhlych kožných ochoreniach.Kokosový olej, na druhej strane, má antibakteriálne, liečiace a zvlhčovacie účinky ktoré upravujú, vyživujú a upokojujú pokožku. Je to omnoho jemnejší produkt ako sóda bikarbóna, a po zmiešaní oboch produktov spolu, kokosový olej vyrovnáva tvrdosť sódy bikarbóny a finálny produkt je tým pádom bezpečný aj pre tie najjemnejšie pokožky.
Môžete použiť akýkoľvek prírodný kokosový olej, no panenský kokosový olej ktorý bol pretlačený za mokra vykazuje lepšie výsledky.

Použitie

Budete potrebovať iba dve ingrediencie:

 Kokosový olej a Sóda bikarbóna

Aby ste zistili koľko potrebujete z každého, najprv musíte zistiť aký je typ vašej pokožky a aký chcete výsledok. Pre citlivejšiu pokožku, použite aspoň pomer kokosového oleja a sódy bikarbóny 2:1.

 Ak potrebujete niečo ako exfoliátor, použite pomer 1:1.
Všetko čo musíte urobiť je zmiešať tieto ingrediencie dokopy a aplikovať finálny produkt na vašu pokožku, suchú či mokrú.
 Môžete ju nechať na tvári počas pár minút ako masku pre ešte hlbšie upravenie, alebo si ju jednoducho opláchnite s teplou vodou  jemnými kruhovitými pohybmi.

Je dobré si niekedy zmiešať aj malú dávku v momente keď ju potrebujete.