Myslite si že vaša balená voda je len voda? V skutočnosti obsahuje 4 nechutné ingrediencie

Voda sama o sebe má dve ingrediencie; 
vodík a kyslík. 


Balená voda na druhej strane je v tomto o trochu komplikovanejšia, priemysle nás klamali o ich produktoch počas desaťročí.

 Hoci sú všetky pomerne zlé, jedna z najhorších je Dasani, vlastnená firmou Coca-Cola.

Fľaše Dasani tvrdia že obsahujú „očistenú vodu zlepšenú s minerálmi“ no to je len jedna časť príbehu. Povedzme si čo Dasani v skutočnosti je.

Voda z vodovodu

O áno, jeden z najčistejších zdrojov. Vodovod. Coca-Cola potvrdila že Dasani je nič viac než balená voda. Ak vám nevadí že pijete extrémne predraženú vodu z vodovodu, buďte mojim hosťom! No balená voda je zlý výber pre vaše zdravie a taktiež pre prírodu.


Síran horečnatý

Sulfát horčíka, tiež známy ako epsom soli, sú smiešnou vecou ktorá sa pridáva do vody.           Prečo?  
 Pretože je to sušidlo a preháňadlo. Voda ktorá je najlepším hasič smädu, má v sebe sušidlo? Neviete prečo tomu asi tak je? Možno aby ste boli smädnejší? Možno aby ste jej nakúpili viac?

 Tu je tá hrozná časť:

Sulfát horčíka je teratogén kategórie D. Vo vysokých dávkach môže ovplyvniť štruktúru kostí nenarodenému dieťaťu. Som si istý, že Coca-Cola nechce aby tehotné ženy o tomto vedeli.


Chlorid draselný

Jeho najčastejšie použitie je v hnojivách a v smrtiacich injekciách Mélanges. Celkom zaujímavý doplnok k balenej vode, nie? Nie je známe prečo sa táto chemikália pridáva do ich vody. Je spájaná s pravdepodobnými pôrodnými defektmi  ako aj s črevnými problémami, srdcovou arytmiou, svalovou slabosťou, hnačkou a s poškodeným nervovým systémom.

 Tu je ešte niečo čo nevieme: koľko veľa tohto prvku dáva Coca-Cola do jej vody.


Soľ

Toto potrebuje trocha vysvetlenia. Zatiaľ čo soľ nie je často nebezpečná, môže spôsobovať zdravotné problémy ak pijete veľa balenej vody za deň, najmä ak trpíte srdcovou chorobou či vysokým krvným tlakom.

P.S.?


Je to smutná skutočnosť že už nemôžete získať tú staromódnu čistú vodu v rôznych miestach, no balená voda nie je dobrá alternatíva k vode z vodovodu. Odporúčame uprednostniť filtre na vodovod namiesto balenej vody.