Dve rastliny ktoré liečia takmer všetky choroby u žienModerné metódy liečby ženských chorôb ako zápal močovej rúry a liečba rôznych iných gynekologických porúch zahrňuje rôzne farmaceutické prípravky. Avšak v dnešnej dobe, mnoho žien sa vyhýba takýmto prostriedkom, a to z dobrého dôvodu.

Lekárske prostriedky často obsahujú vedľajšie účinky ktoré vás vtiahnu do bludného kruhu. Jeden príklad tohto kruhu je relatívne častý výskyt plesní po tom ako použijete prípravok proti plesni.

A teda stále viac žien hľadá pomoc v ľudových medicínach a lekárskych bylinkách ktoré boli využívané našimi predkami.

Dve rastliny ktoré spomenieme sú rebríček a alchemilka. Obe spomenuté rastliny majú silné antibakteriálne a protizápalové účinky.

Alchemilka je najlepší prírodný regulátor ženského hormónu. Táto medicínska rastlina vyrovnáva menštruačný cyklus a všeobecne zosilňuje maternicu a je tým pádom najlepším spojencom proti neplodnosti a je najlepšia pomoc po pôrode.
Alchemilka úspešne pomáha s polycystickými vaječníkmi, myómami, cystami a zmierňuje symptómy menopauzy, predmenštruačného syndrómu a zmierňuje bolestivú menštruáciu. Táto rastlina je všeobecne zvaná ako ženský odev, čo implikuje že je to najlepšia bylinka pre zdravie ženy.

Rebríček je ďalšia lekárska rastlina. Je známa ako tráva rebríčková a je to univerzálny liek pre regeneráciu organizmu. Okrem jeho protizápalovým aktivitám, rebríček sa správa ako čistič tela a stimuluje sekréciu škodlivých látok z tela a je tým pádom žiaduci pri liečbe zápalu močového traktu u žien.

Rebríček má kladný vplyv na trávenie a cirkuláciu a zmierňuje menštruačné kŕče a reguluje menštruáciu.


Kombinácia týchto dvoch rastlín je perfektná pre udržanie intímneho zdravia ženy. Alchemilka zosilňuje ženské reprodukčné orgány zatiaľ čo rebríček stimuluje výtok škodlivých látok. Tieto rastliny sú zvyčajne konzumované ako čaj, buď spolu alebo oddelene.

Je zvyčajne odporúčané piť čaj z rebríčka či alchemilky aspoň niekoľkokrát v mesiaci.

Tieto čaje by vždy mali byť čerstvo pripravené. Pre prevenciu a udržanie zdravia, spravte si čaj z 1 čajovej lyžičky alchemilky a 1 čajovej lyžičky rebríčka. Vlejte zmes do 2 dl vriacej vody a nechajte odstať zakryté počas 10-tich minút. Pite čaj kedykoľvek chcete, no ak liečite nejakú chorobu, mali by ste piť tento čaj aspoň 2x denne.

Počas menštruácie na zmiernenie jej bolesti, pripravte čaj 2 čajových lyžíc alchemilky. Vlejte 2 dl vriacej vody a nechajte odstať 15 minút. Vypite 2 až 3 šálky čaju počas prvých dvoch či troch dní menštruácie.

Na vyčistenie tela využitím tohto čaju, nasledujte tento postup: na 1 čajovú lyžicu rebríčka vlejte 2 dl vriacej vody a nechajte odstať počas 7 minút. Pite kedykoľvek chcete, ak máte určité symptómy, pite 2 šálky denne počas 1 týždňa. Musíte byť opatrný s množstvom použitého rebríčka.Zdroj: Facebook.com
Foto:Internet